Tomson Brno - Gladiators A 9:5 (3:2)

Krajský přebor - sobota 13.1.2018 - Bohunice

Článek

15.1.2018 - Hložis

Posrali jsme to. Jen tato tři slova stačí a report ze zápasu na půdě Tomsonu je hotov. Druhý start v roce 2018 Glads totiž nevyšel, ztratili vedení 2:0 a ve druhém poločase si nechali za stavu 4:4 nasypat pět branek.

Utkání bez dohledu trenérského štábu přitom začalo nadmíru dobře. Černý mág v kase červených neměl práci, zatímco domácí brankář zalovil v síti hned dvakrát během úvodních desíti minut - po bravurním ježurovi zakončeném Tonym a následném Iljově brejku.

Tomsonu však pomohl time-out, po němž začal hosty bez milosti napadat. A ti najednou ztratili půdu pod nohama. Když pak Willy odkopem namazal soupeři přímo před bránu, Majkl na posledním zapomněl na důraz a druhá lajna se nechala přehrát, šlo se do kabin za stavu 3:2 pro domácí.

Po pauze jsme se herně zvedli a při jedné z podařených kombinací vyzval Rozi příhrou zleva Majkla na hrušce a ten udeřil. Vyrovnané skóre jsme si bohužel užili jen pár sekund, tak rychle Tomson opět odskočil. Krátce na to však bylo znovu srovnáno, když podruhé v zápase skóroval Ilja.

30. minuta a stav 4:4. Co byste čekali? Dramatický závěr, který rozhodne jedna akce? Kdeže. Tomson, v jehož řadách převládali mladí a šikovní, zažil možná nejlepších pět minut ve své třicetileté historii a z detektivky byla komedie. Hložisovo snížení po narážečce s Tonym na vápně tak nebylo k ničemu.