Gladiators A - Tomson Brno 5:6 (3:3)

Krajský přebor - neděle 29.4.2018 - Stará hala Vodova

2.5.2018 - Vojta

Glads se přesunuli narychlo do náhradní haly na Vodové, změnili čas zápasu, povolali každého, kdo měl nohy a ruce, a vyzvali dlouholetého účastníka brněnských soutěží STŽ na svůj letošní poslední souboj v Kraji. V horké jarní neděli začátek vypadal hodně optimisticky. Možná až příliš. Vedení 2:0 v první minutě proti pěti pasrům v poli, kteří věkem i váhou mnohdy převyšovali tým Glads, znamenalo předčasnou radost. První gól vstřelil Jura, který pohotově dokonal Šprtův pokus po signálu z autu. Druhý hned poté přidal po závaru Willy. Nicméně následně ukázal soupeř zkušenosti. Trvale a trpělivě hledal vepředu své mladé komando, pro které nebyli obránci červených velkou překážkou k zakončení. Bohužel ani Ruman v brance domácích nezabránil nenápadnému otočení vývoji zápasu. Soupeř v poklidném tempu najednou před koncem poločasu vedl, více se stáhnul a Glads byli rázem jaloví. Jejich narážečky přes hrušku končily skoro vždy brejkem na nebohého Rumana. Až těsně před poločasem byl snad v jediném vážnějším náznaku šance Šprt před vápnem skosen. Následovalo Vojtovo rutinní provedení "Ježury".

O přestávce Tomson dorovnal stav hráčů. Z domácích pokynů se nejvíc ujal Robův emotivní pokyn k větší odvaze a kreativnosti v útoku. Nikdo z červených nechtěl být, byť vzdáleně, přirovnán k hráčům Zbrojovky. Proto od prvních sekund byli Glads v útoku mnohem nápaditější než v první půli. Bohužel hned po první akci následovala chyba na posledním a provinilec Vojta nezabránil stihanému hráči hostů v prostřelení Rumana mezi nohama – 3:4. Z mnoha dalších šancí se ujala až narážečka Vojta-Šprt, kdy první jmenovaný hledal dobíhajícího spoluhráče, ale míč si do vlastní branky srazil brankář hostů. Odpověď Tomsonu byla ale blesková. Ihned z rozehrávky soupeř opět odskočil přízemní střelou k tyči. Glads se nevzdali, dál bušili do zataženého soupeře. Úspěšná byla až Willyho dorážka Vojtovy střely po odvážném průniku středem obrany hostů. Nicméně Tomson odmítl remízový stav znovu neskutečně rychle. Opět prakticky z rozehrávky, znovu střela přesně k tyči – 5:6. Následoval slibný tlak domácích ve hře pět na pět, několik náznaků šancí, nemastná neslaná power-play a trpký konec. Po dvou výborných zápasech s první a druhým týmem tabulky zakončili Glads sezónu hořce. Dnes měli vyhrát.