Gladiators B - FFT Vinohrady 8:1 (2:0)

1.B třída - neděle 4.11.2012 - Boby

6.11.2012 - Hložis
Ve druhém zápase příjemné listopadové neděle čekal papírově velmi obtížný protivník - o postup do Okresu již několik let usilující FFT Vinohrady. Soupeř nás přivítal již tradičním "Tak co, kluci, chcete letos postoupit?", čímž jako každého půl roku zjišťoval, kolik nepřátel v boji o skok nahoru reálně má. Navzdory tomu však Vinohrady upřednostnily souběžný zápas svého béčka, urputně soupeřícího o prestižní osmý flek ve dvojce (ano, nejste sami, kdo tento krok nechápe). Každopádně výsledkem tohoto manévru byl oslabený soupeř v počtu 5+1 bez standardního kasaře, čímž byla naše cesta za vítězstvím značně usnadněna. Soupeř se v prvním halfu dostával do občasného tlaku ve chvíli, kdy vytáhl do hry všech pět plejerů, nicméně góly stříleli pouze Červení. Willy (který si v Turecku koupil formu) převzal míč na vlastní půlce, svým klasickým způsobem proběhl středem hřiště a jeho střelu si obránce srazil do sítě - 1:0. Sami zakončil ubráněnou minutku power-play přes celé hřiště do prázdné branky - 2:0. Druhý poločas pokračoval v témže duchu s tím rozdílem, že Vinohrady postupně odpadávaly, až přestaly klást jakýkoli odpor. Dakovu střelu tečoval obránce do vlastní kasy - 3:0. Rozi pálil zdálky a Sami doklepl vyražený míč - 4:0. Pak šel "na slovíčko" Šprt a nastřílel čistý hattrick, přičemž u jedné branky mu opět pomohl zmatený soupeř. Mezitím FFT pokazily Robův shutout po ojedinělé akci, při níž došlo ke špatnému přebrání protihráčů. Skóre na 8:1 pak uzavřel Willy po střílené Radkově přihrávce na zadní. Pohodový, místy až nudný zápas, který ospalí rozhodčí zkrátili snad o pět minut. Třebaže se to nemusí jeho účastníkům zdát, jedná se o velice cenné tři body. Rovněž potěšilo vysoké skóre, které může hrát v konečném účtování roli. Cesta za postupem do Okresu tedy pokračuje!!! Zbývá příští neděli zvládnout zápas proti Líšni... A pak se Benfika uloží k pětiměsíčnímu zimnímu spánku.