Gladiators A - Buddha clan B 8:3 (3:1)

2.A třída - sobota 24.5.2008 - Horní

26.5.2008 - Hložis
Ve druhém utkání si Gladiators spravili chuť a napravili svoji pošramocenou pověst. Základy úspěchu položil Vojta, když obranou rezervního mužstva Budha clanu prošel jako nůž máslem a nedal gólmanovi soupeře šanci. Další akce byla jako přes kopírák: Willy se opět nezalekl beků protivníka a v rytmu brazilské samby dotančil až na vápno, odkud rozvlnil síť podruhé. Do třetice všeho dobrého se trefil Majkl po brejku dva na brankáře a vše bylo tak, jak si Glads nalinkovali. Ovšem soupeř zničehonic snížil a tak v poločase ukazovala světelná tabule stav 3:1. Do druhých 20 minut vstoupili opět lépe Glads. Majkl obloučkem zvýšil na 4:1, čímž však ukolébal svoje spoluhráče natolik, že Budha clan během chvilky snížil na rozdíl jediné branky. Nejprve musel spolknout hořkou pilulku Lanza, jemuž za záda proklouzla Samiho malá domů, poté Fero smolně tečoval soupeřův projektil a Lanza se stačil jen ohlédnout – 4:3. Pak už si Gladiators na zeleném pažitu na Horní otevřeli střelnici a soupeři udělili lekci z produktivity. Dobrou šanci měl extrémně motivovaný Radek, ale z tohoto mráčku ještě nezapršelo. Pak Vojta, jezdící po hřišti jako motorová myš, uklidil skákavý míč ke vzdálenější tyči, aby krátce nato Hložis narýsoval kolmici a Bubák zkušeně přeloboval špatně postaveného brankáře. Posedmé rozjásal fanoušky znovu Bubák, když nepovedená přihrávka šťastně zapadla za brankovou čáru, a na konečných 8:3 upravil střelecky disponovaný Vojta, jemuž míč připravil Bubák. Rozpoutal tím vášně soupeře, který u rozhodčího reklamoval, že balon již opustil hrací plochu, ovšem neoblomný soudce vše ukočíroval a ukázal na střed. Stanovený čas už pak bohužel vypršel, nad rámec normální hrací doby nebyla nastavena ani minuta, takže Glads se museli spokojit s „pouze“ osmigólovou nadílkou. Zaplněné ochozy jim však přesto tleskaly a daly tak alespoň částečně zapomenout na nevydařený začátek dne.