Gladiators A - Experiment 3:4 (2:2)

2.A třída - sobota 24.5.2008 - Horní

26.5.2008 - Hložis
Série jarní neporazitelnosti Glads se zastavila na čísle osm. Stopku jejímu pokračování vystavil Experiment, tým ze spodních pater tabulky, který však lídrovi 2.A třídy zjevně nesedí – porazil jej už na podzim. Gladiators si v minulých utkáních nastavili laťku vysoko, ovšem tentokrát nezačali tradičním náporem, naopak to byl soupeř, který více držel míč na svých kopačkách. Křidélka jim však přistřihl už záhy dvojí úder: nejprve Vojta zatáhl míč a na stříbrném podnose jej předložil Willymu, následně bombou od břevna skóroval sám kapitán a lodivod v jedné osobě. Slibné vedení se bohužel pro Glads brzy sesypalo jako domeček z karet. Nebezpečný šutér s číslem 9 zle zatápěl a ještě do přestávky dvakrát překonal obranný val – nejprve udeřil po rohu, následně štiplavou petardou z uctivé vzdálenosti. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé půli vypili Gladiators kalich hořkosti až do dna. Začali sice dobře a měli několik nadějných příležitostí převážit misky vah na svoji stranu, ovšem v koncovce se nezadařilo a tak platilo okřídlené nedáš-dostaneš. Nejprve Gladiátorům zavařil opět hráč s devítkou, zjevně naladěn na střeleckou notu, když propálil duo Vojta-Hložis, které clonilo vlastnímu strážci svatyně. Na kopačky Glads se pak začala vkrádat nervozita. Netrvalo dlouho a Vojta zatáhl za záchrannou brzdu, ovšem soudce byl proti a nařídil přímý volný kop. Exekutor našel skulinku v naší zdi a bezmocný Lanza lovil míč počtvrté. Závěrečný tlak přinesl ovoce pouze v podobě snížení. Sami se postavil k přímému kopu a nenechal nikoho na pochybách, když bodlem poslal soupeřovu gólmanovi štiplavou navštívenku – 3:4. Glads se vybičovali k zesílenému tlaku, dodali si odvahy k power-play, ovšem jejich honbu za srovnáním stavu ukončil závěrečný hvizd sudího. Glads mohou litovat jak okének ve své obraně, tak promarněných šancí, kdy několikrát buď pouze vyprášili betony gólmana, nebo napálili míč pánubohu do oken. Několikrát také orazítkovali tyč.