Gladiators A - Fauna 4:2 (0:1)

Okresní přebor - sobota 19.11.2011 - Okruh

21.11.2011 - Vojta
Toto nebyl lehký zápas, psychicky asi jeden z těch velmi těžkých. Zjevně zkušená Fauna se nezalekla strmého nárůstu formy Glads z poslední doby a nadělala jim řadu problémů. Šprt musel tento zápas z disciplinárních důvodů zůstat ještě na laviččce, a tak se šlo na souboj s posledním jen v sedmičlenné sestavě, navíc někteří výtečníci v obraně s velkou tréninkovou absencí. Krátká (ne)rozcvička byla na Gládech znát a bezstarostná Fauna strnulým červeňákům brzy foukla fíka a užívala si herní pohody, neboť Glads měli nejvíce problémů sami se sebou a soupeř navíc velmi bystrého brankáře. Druhý poločas k velké úlevě přinesl gólové střely z kopaček červených, byť tomu hodně nahrála, zraněním vynucená, změna na brankářském postu Fauny. Radek si na levé straně zpracuje dlouhý míč z obrany, pár kroků popoběhne a tvrdým bodlem zostudí nového brankáře soupeře - 1:1. Po pár minutách ten stejný hráč přibrzdí pronikajicího Faunaře a po druhé žluté doplňuje náš realizační tým za postranní čárou. Nabídnutou přesilovku soupeř zesílí na 5 hráčů v poli a trestá kombinací před prázdnou branku. Nastává nejbolestivější a nepříjemně dlouhé období temna celého zápasu, Glads se evidentně trápí, hodně kazí, nedaří se. Vzývané štěstí se k nim ale nakonec přikloní. Vojtova nemastná neslanná střela si po dvojodrazu najde místo opět mezi nohama brankáře - 2:2. Přichází euforie a Sammi brzy z větší vzdálenosti tvrdým bodlem k bližší tyči převrací skóre - 3:2. Fauna zkouší power play, ale již brzy Švára v brejku po zemi obstřeluje marně vracejicího se brankáře - 4:2. Konec dobrý, všechno dobré. Zápas se příliš nepovedl, ale když je tým na vítězné vlně, přijdou i takováto vítězství, z kterých sami nemají hráči nejlepší pocit. Sestava: Lanza - Vojta, Franz, Radek - Švára, Willy, Sammi, Rozi.