Gladiators A - Kalábek Lino C 4:5 (3:0)

Okresní přebor - sobota 26.3.2011 - Okruh

28.3.2011 -
Okresní přebor je soutěž, kde už místy přestává na dobré výsledky stačit kromě fotbalovosti jen snaha a disciplína. Nastupuje ve větší míře taktika a v té nás tentokrát Kalábek jasně porazil. Když se k tomu přidá přítomnost vynikajících hráčských individualit, pak nestačí vést ani 4:1 deset minut před koncem... První půle byla povedená. Sice jsme už v první minutě zapomněli pan Zlínského na penaltě, ale Robo hned naznačil, že bude mít dnes velký den. Pak šlo vše jak na drátkách. Šprt ze dvou schovaných nahrávek na zadní ještě trefil vždy pouze tyč, ale zaskočil ho Majkl ve spolupráci s Rozim - 1:0. Pár minut poté Šprt oplatil Vojtovi předcházející náhry a to míčem na podnose do druhé vlny, který se podařilo z větší vzdálenosti tvrdě i krásně trefit - 2:0. Když před koncem poločasu našel Majkl na zadní Hložise zaběhnuvšího za obranu Kalábka, zdálo se, že to bude dobrý zápas. A také byl. Jenže pro Kalábka... V půlce nás sice napadlo sáhnout k power play a tím paralyzovat očekávaný nápor soupeře, ale nenašli jsme dostatek odvahy. A to se nám zle vymstilo. Kalábek měl odvahy dost, odvolal brankáře a brzy snížil na 1:3. Jelikož Robo zatím navazoval na perfektní výkon z první půle a Sammi trefil z půlky pravačkou prázdnou branku soupeře, nebylo ještě přesně jedenáct minut před koncem proč sahat k odvolání brankáře. S inkasovanou brankou ale začala opadat kouzelná aura našeho brankáře, tlak soupeře se stupňoval a červená skupina nedokázala odolat. Ani time-out po brance na 2:4 zlepšení v bránění trvalé power play soupeře nepřinesl. Kalábek stále velmi dobře a neomylně kombinoval a ještě dvakrát tvrdě a přesně zakončil ze zadních pozic. Nezastavil ho ani tento gól na 4:4 a směle dál v power play dokráčel až k vítězství 5:4. Nekonečný pocit zmaru po závěrečném hvizdu těžko popsat slovy, ale aspoň se rozproudila dlouhá a naštěstí konstruktivní debata na téma, kde se stala chyba a jak ji předcházet. Příště bude třeba sáhnout k power play abychom zabránili náporu soupeře, zkusit déle podržet míč a hlavně se pokusit, při PP soupeře, na špici obranného rozestavení více aktivněji a taktičtěji bránit. Sestava: Robo - Radek, Vojta, Šprt, Beni - Hložis, Rozi, Sammi, Majkl.