Gladiators A - Tango C 1:7 (0:1)

Okresní přebor - sobota 5.2.2011 - Okruh

8.2.2011 -
Ani soupeř v pěti hráčích nemusí vždy předznamenat jasný průběh utkání. Zvlášť pokud hráče soupeře "znáte z televizní reklamy". Sestava Tanga působila majestátně, ale nakonec nechybělo mnoho a zápas mohl dopadnout i ve prospěch Glads, byť tomu pohled na konečný výsledek neodpovídá. Tango začalo profesorsky, Glads lehce ustrašeně, to se ale tak trochu čekalo, i když neinteresovaní diváci tipovali zajímavý mač. Do tohoto obrazu hry zapadl i perfektní volej špílmachra Hladkého, který z vápna přesně trefil k tyči - 0:1. Od desáté minuty se ovšem začal obraz hry výrazně měnit stejně jako nedávné postavení Komety v extralize. Glads každou nahrávkou získávali více půdy pod nohama a velice slibné šance začaly přibývat. Tango laxním pohybem a profesůrou živilo toužebné vyrovnání, navíc další gól ve své sítí tvrdošíjně odmítal perfektní Jansa. Tento průběh pokračoval i dlouho v druhé půli, brankář Tanga mohl děkovat dobře stojícím tyčkám a střelecké nepřesnosti na kopačkách Glads. Pak ale přišlo několik hrůzostrašných minut. Jansa se ve vápně při zákroku srazil s Majklem a než vstal, inkasoval úder do hlavy kolenem od soupeře, jehož spoluhráči navazující akci bleskově dohráli do prázdné branky - 0:2. Poklidná hra se vymkla Glads z rukou, začalo se simulovat, více mluvit než hrát, nepomohl ani time-out a Tango z rozjíždějícího vlaku už nevystoupilo. Smrtící kombinace Tanga často i do prázdné branky nezastavila ani zoufalá snaha o celoplošný pressing. Skóre se rázem během pár minut změnilo na rozdíl mnoha branek. Zkoncentrovaní Glads sice příděl branek v závěru zápasu uťali, ale nabažené Tango už nepřipustilo komplikace, zápas dohrálo v chodícím tempu a tak aspoň, že nezaslouženu nulu na kontě Glads Sammi smazal bodlem zpoza vápna - 1:7. Výsledek je těžce stravitelný, zvláště pokud vezmeme v potaz, že půlku zápasu jsme byli lepším týmem. Chybu třeba hledat v neproměnění šancí, které jsme si za stavu 0:1 vypracovali. Sestava: Sestava: Lanza – Franz, Radek, Šprt, Sammi – Rozi, Hložis, Majkl, Willy.