Gladiators A - Červený drak 3:1 (0:0)

2.A třída - sobota 8.9.2007 - Horní

0.0.0000 - Vojta
S novými cíli, trenkami, dresy i hráči, tak nějak vypadal začátek nové sezóny pro A-tým Gladiators Brno…Nečitelný soupeř sestupivší z vyšší soutěže nám v udělání prvního kroku nechtěl nikterak pomoci a hodně jsme se na první vítězství nadřeli.
V sestavě Lanza, Vojta, Radek, Hložis, Sammi, Lukáš a Majkl jsme začali poměrně ofenzivně a soupeře doslova přimáčkli k jeho brance. Přes poměrně užší kádr jsme početného soupeře přehrávali, ale do vyložených šancí se příliš nedostávali. Občas jsme zahrozili pěknou střelou z větší vzdálenosti (Vojta,Sammi), ale brankář soupeře si s nimi dokázal poradit.
I po přestávce jsme soupeře svírali, ale gól ne a ne padnout. Začala vzrůstat nervozita. Nakonec přišlo i to, co si nikdo nepřál, a to gól v naší síti v asi 10. minutě druhého poločasu. Červený drak při jednom z velmi ojedinělých výletů vystřelil z boku tak šikovně, že po Lukášově nepatrné teči balón prosvištěl zkoprnělému Lanzovi kolem hlavy do sítě-0:1. Test našich ambicí tedy přišel již v prvním zápase. Soupeři začala narůstat křídla a v kombinaci s naší nervozitou nás čekal do konce zápasu nelehký úkol. Naštěstí se projevila síla našeho týmu a již poměrně brzy se podařilo Sammimu z hranice velkého vápna soupeřovy branky konečně prostřelit hradbu těl – 1:1. Poté přišel asi zlomový moment, kdy při soupeřově brejku jejich útočník pěkně našel sbíhajícího spoluhráče a ten přízemní střelou do odkryté branky chtěl strhnout vedení na svoji stranu. Proti téměř jistému gólu byl ale Lanzik a vytáhl brilantní zákrok, kterým nás v posledních minutách udržel ve hře o vítězství. Krátce na to přišel další pěkný moment, když novopečená posila Lukáš sebral na půlce soupeři balón a svůj průnik celkem jistě proměnil v gól - 2:1. Ivánek na tribuně si mohl mnout ruce z dobrého nákupu :-)
Soupeř se z druhého gólu již neotřepal a mohli jsme rychle zvýšit skóre na 3:1(Sammi). Veškerou snahu o zkorigování výsledku jim vzal Ivan, který využil znalosti nových pravidel a ve spolupráci s rozhodčím poslal jejich nejlepšího hráče s krvavým kolenem z hřiště dolů na ošetření. V závěru zápasu jsme konečně předvedli pěknou kombinační spolupráci a velmi zkušeně podrželi balón až do závěrečného hvizdu velice kvalitního rozhodčího.
Velmi cenné vítězství, ale stálo nás až příliš sil. Nicméně udělat první krok bývá nejtěžší hned po tom posledním Mrzí mě, že jsme nedokázali v zápase kombinovat tak, jak nám to šlo na trénincích. To musíme dostat do hlav a nohou.