Arsenal B - Gladiators B 2:3 (0:1)

Krajská Soutěž - neděle 18.3.2018 - SH Tišnov

18.3.2018 - Hložis

Druhý špíl dne, v součtu s áčkem třetí během pouhých 16 hodin, nás čekal proti již jasnému vítězi Krajské soutěže Arsenalu B. Jelikož byl překryv hráčů se sobotním duelem zhruba 80%, necítili jsme se navzdory tříbodové vzpruze proti Květnici příliš dobře.

Proto jsme se opět zabetonovali na vlastní polovině a v úvodu nechali iniciativu soupeři. Ten zkoušel různé finty, ať už prostřednictvím svých motačů, urostlého hruškaře či urputného Maše. Naše defenzivní hra v čele s pozorným Rumanem však fungovala výborně a díky přesným kombinacím po zisku míče navyšovala sebejistotu i směrem dopředu.

A byl to právě vlkovský rodák Rumec, který založil první gólovou situaci - ve 20. minutě poslal výhoz kupředu, který si navzdory pesmistickým komentářům na lavičce našel díky srážce dvou beků cestu až k Majklovi a ten sám před gólmanem nezaváhal - 1:0. To bylo v první půli vše, jinak se hrálo víceméně box-to-box.

Druhý poločas začal ve vysokém tempu a nabídl po slušné šanci na každé straně. Nejprve Ruman akrobaticky lapil Mašovu dorážku hlavou, načež Vojta z brejku trefil tyč.

Do dvoubrankového vedení jsme odskočili v páté minutě druhého halfu, když Majkl zkušeně přehodil urostlého brankáře Kuřimi. A nechybělo moc a mohli jsme zápas definitivně rozhodnout - jenže jak Tony, tak následně Willy trestuhodně přestřelili prázdnou kasu do pěkných náhrách na zadní.

A co čert nechtěl, Arsenal snížil. Pomohla mu power-play a náš lehký nedůraz při bránění, kdy soupeř nadvakrát z mírného úhlu propálil Rumana. Do konce chybělo celých jedenáct minut hrubeša a o tři body jsme se tedy museli ještě pořádně porvat.

Prázdnou kasu, tentokrát z půlky, netrefil ani Kauli a svěřenci nejzkušenějšího pasra brněnského futsalu (jak potvrdila někdejší anketa na webu Glads) nás dál svírali v pěti hráčích v poli.

Naštěstí Tony v předposlední minutě prolomil svoje střelecké trápení a prosadil se asi z nejméně pravděpodobné situace za celý špíl - z nulového úhlu odrazil míč od nohou brankáře.

Soupeř pak ještě znovu snížil na rozdíl jediného gólu, ale na rozdíl od podzimu, kdy nám sebral remízu gólem třicet sekund před koncem, tentokrát neměl takovou haluz a další fikus nepřidal.

3:2, hotovo, konec, šest bodů a jako bonus gulášek v přilehlé knajpě. Krásná neděle :)