Květnice Tišnov - Gladiators B 1:2 (0:0)

Krajská Soutěž - neděle 18.3.2018 - SH Tišnov

18.3.2018 - Švanci

Květnice Tišnov si chtěla jako předkrm nedělního oběda naservírovat na domácí palubovce hostující Gladiátory. Jak však napovídá finální výsledek, bylo to tentokrát pro tišnovské pasry moc velké sousto.

První poločas futsalového klání gól nepřinesl, když byl vidět z obou stran opatrný futsal. Glads urputně bránili a nechávali tempo hry na Květnici. Domácí sice drželi míč na svých sálovkách, nicméně pozornou obranu hostí nedokázali zaskočit.

První chybička jinak skálopevné obrany Glads s jistým Rumanem v bráně nakonec přišla až v 6. minutě druhého poločasu, kdy jsme si nedokázali správně rozebrat tišnovské hráče při přebíhání. Zcela nepokrytý hráč domácích dostal balón na z našeho pohledu levou lajnu a svoji nahrávku umístil přesně na hlavu spoluhráče na zadní tyči.  1:0 pro domácí. Po gólu se obraz hry příliš nezměnil a nadále jsme velice dobře bránili. Výjimkou byla pouze standardní situace domácích po druhé nahrávce Rumanovi, i tu jsme však dokázali ubránit.

Zcela překvapivou zápletku zápasu poté přineslo až Majklovo vypíchnutí rozehrávky domácím obráncům. V následném Majklově úniku domácí hráč zatáhl za záchranou brzdu a pakoval se předčasně do sprch. Z následného přímého volného kopu dostal Tony z ježury hezkou přihrávku, avšak ani na dvakrát bránu soupeře netrefil. To byla bohužel nejpovedenější akce naší přesilovky, neboť v početní výhodě jednoho muže se naší kombinaci vůbec nevedlo.

Paradoxně nám pomohl až návrat čtvrtého hráče soupeře na hřiště. Po hezké kombinaci Vojta svojí klasickou střílenou nahrávkou z levé strany na zadní tyč našel úplně volného Willyho, který se před odkytou bránou soupeře nemýlil. 1:1.

V závěru zápasu domácí přitvrdili a vytvořili si několik slibně vypadajících příležitostí, všechny se nám však podařilo i díky dostatečné bojovnosti eliminovat.

Vyvrcholení jako z Hitchcockova filmu si pro domácí Květnici připravili Gladiátoři v poslední minutě zápasu. Nejdříve po několika nahrávkách a rotacích v obraně přivodili domácím závratě jako z filmu Vertigo, aby poté 20 vteřin před koncem Kauli jako Muž, který věděl příliš mnoho, narýsoval zcela přesnou přihrávku na Vojtu, kterému se na levé lajně otevřelo Okno do dvora, čehož nekompromisně využil a střelou na přední tyč chladokrevněji než Norman Bates rozhodl o 3 bodech pro Glads. Poslední minuta Glads tak vypadala vskutku jako Vražda na objednávku. Z tribun se po Vojtově gólu ozývalo Chyťte zloděje, ale bylo již pozdě, Gladiátoři tentokrát Květnici svým bojovným výkonem zaslouženě vyloupili.