Orel Řečkovice - Gladiators B 2:4 (1:0)

Krajská Soutěž - sobota 9.12.2017 - SH Tuřany

11.12.2017 - Jura

Orel Řečkovice, náš dlouholetý a tradiční soupeř se kterým mám lepší bilanci. Navíc Orli do Tuřan doletěli jen ve čtyřech plus „golman“ a ještě už měli jeden zápas za sebou. Naproti tomu Glads v hojném počtu, kde na první zápas byl spočnut Rozi, který vše jen sledoval z tribuny. Tudíž zdálo by se že jasná záležitost, ovšem realita byla trošku jiná.

Pokyn před zápasem zněl jasně, je jich málo, nemají na střídání, trošku je rozběháme. Ovšem dění na hřišti tomu neodpovídalo. Glads nastoupili na palubovku a běh chvilky se přizpůsobili tempu soupeře, který takticky dobře bránil a zbytečně se neunavoval nějakým během. Navíc jeho brejky byly docela nebezpečné. První gól do naší sítě přišel poté co, se Kauli snažil konstruktivně připravit rozehrávku od naší brány, ovšem tři soupeři byli už i na něj moc a po ztrátě míče šli Řečkovice do vedení. Když si soupeři brali v polovině prvního poločasu time, bylo trestuhodné že snad jediný z nich byl trošku udýchaný a měl lehce orosené čelo.

Ovšem ani oddechový čas hráče v červeném dresu nevyburcoval k lepšímu pohybu na hřišti a tak k utrpení Roziho a Jury, kteří zápas sledovali z tribuny, se nezáživný futsal nadále odehrával a šancí na obou stranách bylo poskromnu. Tudíž první poločas se dohrál v nezáživném tempu, bez důrazu a nasazení a tak trošku chodícím futsale.

Očekávání diváku, že snad druhá půl přinese změnu, se trošku naplnila. Nejdříve Willy vyhrál souboj u postranní čáry, kde udržel míč proti dvěma soupeřům a pak jej prostrčil na Majkla, který uklidil míč bodlem na zadní tyč. Tento gól trošku nakopl tým Glads, kteří zvýšili svoji aktivitu a tím přispěli k lepšímu držení míče, která vyústila k vedení 2:1, když pěknou kombinaci zakončil Švára. Zdálo se, že se odpor Orlů zlomil, jenže za chvilku na to, po nezdařilém výhozu Rumana, byl stav opět 2:2. Ikdyž Glads měli herní převahu, tak se do vyložených šancí nedostávali. Trápení hráčů v červeným ukončil až Kauli necelých pět minut před koncem, když ránou z první pod břevnu z prostoru vápna nedal brankáři šanci. Poté po jedné z mála pěkných akcí, které v zápase byly k vidění, Hložis stanovil konečné skóre 4:2, když po krásné narážce a rozebrání obrany zametl míč nechytatelně pro golmana do sítě. Utrápený zápas, který se naštěstí s končícím se časem přehoupnul na naši stranu.