Orel Řečkovice - Gladiators B 4:2 (1:2)

Okresní přebor - neděle 19.3.2017 - Hala Maloměřice

19.3.2017 - Hložis

Jeden z nejhorších zápasů v historii Glads byl k vidění v utkání béčka s Orlem Řečkovice. Tradiční soupeř je sice letos těsně nad setupem, pod sebou má pouze slabý tým U Boba a jen o něco lepší Wodovu, i tak ovšem na nás stačil úplně s přehledem.

Náznaky, že nejsme v dobrém rozpoložení, byly vidět od začátku. Maš zapomněl dres a ještě minutu před začátkem byl v trenkách v šatně, Ruman si stěžoval, že je rozbitý z velkého, a ze zbytku se jen pár hráčů rozvičovalo, zatímco další dali přednost zkušenému pasrovství na tribuně.

Začátek vypadal tak, jako je letos obvyklé: duchem nepřítomní a laxní Glads byli přibiti soupeřem před svoje vápno a jen díky štěstí během prvních desíti minut neinkasovali.

Osvěžila nás až 12. minuta, kdy Franzův nákop směřující k rohovému praporku dostihl Maš a chytře našel sprintujícího Švanciho, který míč pověsil pod břevno - 1:0.

Obrázek hry to moc nezměnilo, i nadále bylo dění většinou na naši polovině a spousta akcí Orla velmi smrděla. Přesto jsme navýšili skóre, když opětovnou spolupráci Maše se Švancim zakončil druhý jmenovaný lišácky plazivou střelou na přední tyč, čímž zaskočil gólmana soupeře.

Těžko říct, zda by zápas dopadl jinak, kdybychom čtyři minuty před koncem poločasu neinkasovali. Bylo to však logické vyústění situace na hřišti. Nepříliš atakovaný útočník Řečkovic prošel až před Rumana, který jeho střelu vyrazil, tentýž pasr však vcelku pohodově míč doklepl za jeho záda.

Nejlepší momenty zápasu jsme prožili v poslední minutě první půlky, kdy Švára s Willym a Majklem obléhali kasu soupeře, ovšem z dvou až tří velmi nadějných situací gól nevytěžili.

Na bídu, která provázela celý zápas, nám slušně vyšlo i prvních pět minut druhého poločasu. Poprvé a naposledy jsme zkusili rozherávat přes pomeranče a ty nás, byť nedotažené, ihned dostaly více do hry. Tutovku měl na kopačce Willy, jenže po patičce od Majkla zakončil v ideální pozici přesně do brankáře.

Pak už to byl zmar. Orel nejprve po nedůrazu v našem vápně vyrovnal, nás neprobral ani timeout, a proto jsme zaslouženě inkasovali potřetí: šest minut před koncem Orel zužitkoval brejk dva na jednoho. Poslední gól byl jen razítkem na náš mizerný den. Během posledních tří minut jsme sice byli připraveni zkusit power play, ovšem nebyli jsme schopni podržet míč ani na takovou chvíli, aby Švanci v rozlišováku mohl v klidu vystřídat Rumana.

Provar přivodily dle mého čtyři faktory

1) Nedůraz. Soupeř měl většinou spoustu času i prostoru nejen v blízkosti, ale také uvnitř našeho vápna.

2) Nekomunikace. Při pobytu na lavičce sice většina věděla, jak by se ti na hřišti měli rozestavit, naběhnout si či pokrýt soupeře, po výměně rolí však na place pokračovalo bezbřehé mlčení.

3) Neochota hrát naši hru. Z našich běžných rozehrávek zůstaly v utkání jen stopové prvky. Většina akcí byla založena tak nějak, jak to vyšlo, obvykle nákopem na hrušku, kde jsme však byli úspěšní jen občas.

4) Ignorantsví při standardkách. Tento moment mě osobně mrzí nejvíce. Slušná pozice pro Ježuru skončila polopříhrou do zdi a brejkem Orla. Auty zůstaly němé a rohy, to byla kapitola sama pro sebe. Zejména Vary sice věděl, proč jsme je rozhrávali zrovna tak, soupeře jsme však neohrozili vůbec, zato ztracených míčů a brejků po nich bylo bezpočet.

Omlouvám se za kritický tón. Nechci se po nikom vozit a je potřeba zdůraznit, že rozhodně nechybalo nasazení, všichni hráli po celou dobu naplno. Ovšem absence herní organizovanosti, inteligence a snahy smysluplně využít nabídnuté momenty srazily fyzickou dřinu hluboko pod stůl.

Jméno Glads je tak opět o něco více vzáleno síle, herní organizovanosti a strojové kombinaci, které před před dvěma lety přivedly béčko ke třetímu místu v Okrese. Letos máme našlápnuto k podobnému umístění, ovšem bráno zsespodu.

Určitě jsme někdy hráli i hůř, ale já vím, že KURVA umíme hrát o 200 procent líp než dnes. Tak pojďme přestat dělat nesmysly a budeme zase vyhrávat!