Atraps B - Gladiators B 3:3 (1:1)

Okresní přebor - sobota 11.3.2017 - Hala Maloměřice

12.3.2017 - Vojta

Novodobý Atraps budí tuto sezónu velký respekt napříč futsalovými soutěžemi. A sledování zápasu předcházejícího našemu, kdy sparťani v počtu 4+1 předvedli krásnou a vyrovnanou bitvu s FFT Vinohrady (v 9+1) moc optimismu do řad Glads nevlilo. Ti přivedli 6 hráčů do pole, ale jen dva z nich neměli v nohách těžkou včerejší bitvu za A-tým. A to se ukázalo jako klíčové.

Atraps sázeli na dlouhé výhozy, které si vychutnával nejlepší střelec Okresu a také na příchozího čerstvého hráče. Glads se snažili o hodně pohybu a nahrávek, aby unaveného soupeře utahali. Ne úplně se to dařilo. Atraps šli do vedení po dorážce tvrdé střely, kterou Ruman nešťastně vyrazil k nohám soupeře. Červení kontrolovali pěknou kombinační akcí, Vojta si narazil s Tonym a ten našel dobíhajícího Willyho, který z penalty v klidu poslal míč po zemi do prázdné branky. Přišly i další šance, nicméně Tony dvě velké spálil, Vojta trefil jen obránce v prázdné brance. Na zadní tyč se nikomu z červených trestuhodně chodit nechtělo…

Druhá půle byla už jen o vůli. Atraps sice stále dokázali díky svých futsalovým schopnostem slušně držet balón, ale síly jim výrazně ubývaly. Přesto jeden ze svých brejků proměnili a to paradoxně v době, kdy tlak přeci jenom trochu čerstvějších Glads kulminoval. Vymodlené vyrovnání rozjel Tony obloučkem za obranu soupeře a dokonal Vojta - ještě ze vzduchu pouhým nastavením kopačky překonal brankáře soupeře – 2:2. Několik minut před koncem se podařilo Vojtovi získat míč na půlce a akci od levé lajny dokonal průstřelem mezi nohama brankáře. Glads začali zkušeně držet míč a několik minut byli Atraps zcela mimo hru. Dle očeávání sáhli v poslední minutě k power play. A tu bohužel využili lišácky jednoduchou střelou na prázdnou přední tyč 40 sekund před koncem zápasu.