Gladiators Brno futsal club

Články

Glads A - Poclain 3:2 (2:2)

Stav série 0:3. To je nejen noční můra pro bostonské medvědy, ale i poměr zápasů Gladiators Brno s Poclainem. Byl tedy nejvyšší čas tento stav začít obracet. Bylo to tu opět, po jednoznačné výhře a poklidném tempu v závěru namotivovat hráče, aby k dalšímu utkání nastoupili v plném nasazení. Odnesl to hráč Sochor, který usedl jen na lavičku i přes výborný výkon v prvním zápase. Mělo to být asi varování, že nehrát může opravdu kdokoli a že se musí bojovat hned od úvodního hvizdu. Ale ani toto varování Gladiátory nenakoplo a museli počkat až je nastartuje soupeř. Prvním gólem motor červeného kolotoče ještě nenaskočil, ale po druhém, už se chytl. Při přečíslení 3 na 2 se po ose Pavlica - Drápal - Kadlec zatřepetala síť v brance Poclainu. Ještě do poločasu bylo vyrovnáno po střele hráče Pavlici z mezikruží k tyči po nahrávce brankáře Jansy. Ve druhém poločase šel ze hřiště nejzkušenější hráč Gladiátorů Úlehla. S omlazenou sestavou se Glads pokusili eliminovat dlouhé nakopávané balony hráčů Poclainu napadáním a tato taktika byla úspěšná, obzvláště poté co Kejduš zachytil rozehrávku a střelou k tyči nedal muži v kleci šanci. Poclain v závěru sáhl ke hře v pěti v poli,ale díky skvělé práci celé bránící čtveřice a vynikajícímu Jansovi se skóre už nezměnilo. A tak mohli hráči v červených dresech slavit historicky první výhru na týmem Poclainu. Dokáží napodobit Letce z Filadelfie? čtěte více

Glads A - Ingostav 8:1 (4:0)

V souboji s posledním týmem tabulky se očekával jediný výsledek, tři body pro Spartakovy následovníky. V případe jiné dělby bodů by se asi palce diváků obrátily směrem k zemi. Ztráty na životech se asi očekávaly a tak jsme raději povolali o jednoho hráče navíc a dvě sličné ošetřovatelky. Počasí připomínalo spíše Reykjavík než Liberville, takže nám chvilku trvalo, než jsme se dostali do tempa. Všechno načal střelec posledního víkendu Šprt, který s přehledem nachytal brankáře na bližší tyči. Stavitelé ale na tuto branku vůbec nereagovali a dál pouštěli červené bojovníky do šancí. První z mnoha šancí proměnil Willy, který se rozhodl, že ukáže, jak měli tučňáci naložit s šancemi proti Habs. Jelikož nebyl soupeř dopředu příliš nebezpečný mohl se i Franz vydat na jeden ze svých ojedinělých výpadů a pohodlně zavěsit kladivem. Do přestávky jsem šli s poklidným vedením 4:0, které zajistil svým druhým gólem Willcock. Trenéři si mysleli, že už se nemůže nic stát a nechali zahřát i náhradníka. Jak první poločas skončil tak začal i ten druhý a Willda mohl doma rozšířit sbírku čepic. Poté se osmělil i soupeř a osvobodil Lanzu od stresu, že místo rohlíků bude muset přispět na škopek. Konečně se zahřál i Švára a trefil se mezi tři tyče a mimo brankáře. Willybald se rozhodl zaútočit na týden starý střelecký rekord a přidal ještě jednu branku, když využil přesnou nahrávku od Lanzíka. Na konci ještě soupeř zkoušel hrát s vysunutým gólmanem, což mu přineslo jen další míč v jeho síti. Radek s přehledem zavěsil v těžké pozici s brankářem na zádech a uzavřel stav na 8:1. čtěte více