Gladiators Brno futsal club

Články

Glads A - Madrid 1:1 (1:1)

Madrid je na brněnské futsalové mapě významným pojmem podobně dlouze jako Gladiators. Přesto se tyto dva legendární kluby setkaly teprve potřetí. I když... Vezmeme-li za součást historie  Glads i čtyřletou etapu jejich béčka, nastupujícího v počátcích coby Zidane Zidan, dojdeme k zajímavému zjištění: pokud se někdo narodil v den, kdy jsme poprvé nastoupili proti Madridu, stal se pouhý den po dosud posledním setkání plnoletým! Ano, první vzájemné klání se odehrálo na Novolíšeňské 23.10. 2004. Zidan, jenž se dva roky nato sloučil s Glads, tehdy soupeři podlehl 2:5. V jarní odvetě však už zvítězil, stejně jako se to povedlo Glads ještě dvakrát v sezoně 2008/09. První dělbu bodů přinesl až poslední střet v maloměřické hale. Umožnily to administrativní šachy v postupně se konsolidujících futsalových soutěžích - Madrid vyslyšel volání Okresu ze čtvrté pozice loňské 1.B třídy, Glads zase požádali o administrativní sestup z předposlední příčky Kraje, v němž po devíti převážně úspěšných sezonách pozbyli další chuti honit se s výrazně mladšími ambiciózními protivníky. Madrid však dokázal, že oplývá jak zkušenostmi, tak mladším kádrem se zdravou dravostí. Navíc se sešel v nezvykle vysokém počtu devíti hráčů, díky čemuž držel Glads stále ve střehu. Červeným naopak znatelně chyběl nejlepší střelec Palo, počet tří startů nerozšířil ani produktivní Majkl a na svou letošní premiéru dále čekají útočníci Šprt se Samim. Madrid nejvíce hrozil dlouhými výhozy brankáře, který rychle posílal míče vpřed ihned po jejich zisku, a nám klasicky trvalo, než jsme zahřáli svůj letitý diesel a začali se včas stahovat na vlastní polovinu. Duo koučů Petf s Pešim, kteří se zapomněli hodit na fyzioterapeuta do zápisu, tak z tribuny sáhlo k brzkému timeoutu a udělilo nám několik trefných pokynů. Naše hra se zlepšila, přesto jsme inkasovali, když Rumana na přední tyči zaskočil prudký projektil po rozehře autu z pravé strany. Odpověděli jsme naštěstí poměrně záhy. Ruman vyrazil střelu soupeře a umožnil nám přejít do brejku tři na dva, v němž Jura míč zatáhl středem, rozdal doleva Vojtovi a jeho pobídku před prázdnou branku usměrnil Hložis levačkou do sítě. Ten byl spolu s kapitánem Madridu Ryšavým zřejmě jediným pamětníkem, který nastoupil teď i ve zmíněném prvním utkání, tedy na straně Glads určitě (ZZ tehdy vyrukovali s legendární sestavou Robo - Hložis, Šoudy, Rasty - Willy, Majkl a dvojice externistů Jan Klement a Dalibor Čaloud). Druhý poločas byl z obou stran viditelně opatrnější, oba týmy jako by si remízy vážily. Pro Glads znamenala díky porážce Hombres B jistotu, že ani po pátém kole neopustí čelo soutěže. Tento cenný jev jsme po tak dlouho dobu zažívali naposledy před desíti lety v sezoně, jež nás na svém konci vystřelila do Krajského přeboru. Okres se tehdy hrál ještě na umělce ve Zdendově království na Okruhu. K zisku tří bodů jsme byli navzdory Tonyho zranění blíže my, velmi dobré příležitosti ke vstřelení vítězného gólu měli Jura, Vlasy, Peťa Havránek i v samém závěru Švanci, který po náběhu zleva na střed napálil míč přibližně z desíti metrů do vzdálenější tyče. Potvrdilo se tak, že Glads k dosažení branky obvykle potřebují více šancí než soupeř. Pár vteřin před koncem se ještě poněkud provařili rozhodčí, kteří zřejmě ve snaze nekomplikovat si konec utkání přehlédli jasnou hru gólmana rukou mimo vápno. Dle našeho mínění měla následovat červená karta a přímý kop, výsledkem však byla rozehra Madridu za faul našeho hráče, který ve snaze dostat se k míči o gólmana zakopl. Na to se však historie ptát nebude, a proto jsme sportovně spokojení s bodem za remízu 1:1. čtěte více

Inexis Bučovice - Glads A 4:4 (2:3)

Zápasy s Inexisem jsou vždy bohaté na góly a nejinak tomu bylo v posledním zápase áčka v sezoně 2019/20. Hned v první půlce se skóre měnilo pětkrát, přičemž tři míče ze sítě lovil domácí brankář Pašťa. Dvoubrankový náskok Inexisu umazal Adam - nejprve propálil gólmana prudkou přízemní střelou na zadní tyč a následně uklidil do prázdné kasy rafinovanou patičku Šprta operujícího na hrušce. Na poločasových 3:2 upravil okopávaný Majkl, který nasupeně prokličkoval celé hřiště a mimojiné tím Franzovi přiklepl “eratovskou” asistenci. Glads bohužel nadějným náskok neudrželi, byť jejich touha odvézt z Vyškova plný počet bodů byla značná. Inexis totiž skóre znovu otočil na svoji stranu po dvou zakončeních z pokutového území, s nimiž Ruman nemohl nic dělat.  Zaslouženou remízu 4:4 trefil v poslední minutě Šprt, který se na penaltě dostal k odraženému míči a propálil klubko bránících hráčů před sebou. Následovala zdařilá oslava U Míče, kterou znásobila úderná jednotka v Pitkinu. Adam díky čtyřem víkendovým zásahům ovládl soutěž v produktivitě o bod před Vojtou, který však odehrál o čtyři zápasy méně. Příkladná byla Adamova účast, jako jediný odehrál všech 20 zápasů.  V nich nasázel 19 gólů, čímž se stal jednoznačně nejlepším střelcem. Do hry zásahlo během sezóny celkem 14 hráčů a dva gólmani. Většina zátěže byla na Rumecovi, jemuž Robo ulehčil pouhými čtyřmi starty. Zajímavostí je, že celkově jsme obdrželi jen čtyři žlutá napomenutí, vyloučen nebyl nikdo. čtěte více

Amor Kloboučky B - Glads A 2:4 (0:0)

Poslední dvojzápas devatenácté sezony v historii Glads A přinesl výjezd do vyškovské haly známé vyleštenou palubovkou, na níž mají míče nebývalý skluz. Ten měl i časový program, a proto Glads dlouze přihlíželi, jak dvojice Obruča-Horák v předcházejícím špílu devastuje nebohé béčko Kalábku a v chůzi sází jeden gól za druhým. Glads čekal následně posezónní škopek U Míče a motivace přivézt s sebou ze závěrečného dvojšpílu nějaké body byla vysoká. A to navzdory objektivím skutečnostem, že na podzim Glads vydřeli pouze jednu remízu a nyní se k odvetám sešli v počtu 7+1 s nemocným Vojtou jako jedním ze tří beků. Obrana však byla paradoxně to, co šlo hostům v prvním poločase proti Kloboučkám nejlépe. Modří domácí tak neměli víceméně žádné šance, pozdravy zdálky snadno pokryl Ruman. Zato červení měli příležitostí k otevření skóre hned několik, bohužel z mnoha brejkových situací nic nevytěžili. Bezbrankový stav rozčísli začátkem druhé půle hráči Kloboučků a rychle odskočili dokonce do vedení 2:0. Z pohledu Glads se jednalo o gigapešek, ovšem vidina škopku bez bodů byla příliš nepříjemná. Glads tedy povstali a zápas zkušeně otočili. Nejprve zužitkoval kombinaci Majkla s Vojtou v přečíslení 3 na 2 Adam a střelou zboku snížil na 1:2, načež Hložis naběhl do volného prostoru před brankou a Vojtovu pobídku z autu umístil na zadní tyč. Netrvalo dlouho a Majkl usměrnil Jurovu střílenou náhru zleva pod padajícího gólmana a čtvrtým vítězným gólem v sezoně ovládl tuto statistiku v rámci A týmu. Pojistku na 4:2 přidal znovu produktivní Adam. Závěr byl nervózní, Glads mírně zmatkovali, ale náskok uhlídali a Hložis mohl zvýšit do prázdné branky, byl však stažen dobíhajícím bekem. Následovat měla penalta a zřejmě i červená karta, ale arogantní rozhodčí Tomáš Slanina pouze ukončil zápas a následně odešel na dvacet minut “nahoru”, jak sdělili kouřící sudí poté, co se Glads domáhali pokračování programu druhým zápasem. Spěchali jsme na přece na to pivo! čtěte více

Glads B - Hauskrecht 5:2 (3:0)

Třetí zápas Benfiky bez porážky a v součtu s áčkem dokonce sedm, z toho šest vítězných. Vyzvedávkou Hauskrechtu 5:2 Glads znovu přispěli k nápravě reputace po nepovedeném vstupu do sezony. Soupeř nesoucí název brněnského parního pivovaru Petra Hauskrechta hraje své domácí zápasy v bohunické hale, stejně jako Nasan, jemuž bude Benfika čelit za týden. Hauskrecht, druhý nejlepší tým loňského Okresu za neporaženým Napoleonem, okupoval stříbrný post i před zápasem proti nám. Historicky první střet s tímto protivníkem nám vyšel na výbornou. Glads rozehráli utkání ve velkém stylu a za patnáct minut nastřádali vedení 3:0. Extraligového brankáře v házené Bavlnku pokořili postupně Vojta a dvakrát Jura, jehož první gól byl následně u škopku označen za nejhezčí zásah večera - Majkl dlouhým křížným centrem našel Šprta na pravé lajně, jenž byl svým perfektním stažením míče ze vzduchu tak překvapen, že si přivodil drobný výron v kotníku. Výron v trenažerech však zajistil všem spoluhráčům poté, co balon zkušeně posunul na nabíhajícího Mašinu, který překonal svého kámoše v kase domácích. Jura tak potvrdil roli klíčového střelce Benfiky a následujícím druhým zásahem vylepšil svoji historickou bilanci v béčku na 81 fíků v 83 utkáních. Důrazně tak odmítl, že by jeho přezdívkou měl být Jura Flašina. Hauskrecht přitom předváděl velmi slušnou hru založenou na technických dovednostech všech hráčů včetně desítky Martina Noska, který si před lety zahrál za Zbrojovku proti Spartě a následně prošel Líšní či Vítkovicemi. Glads se ovšem důsledně vraceli ve čtyřech za balon a Robo tak v první půlce hasil jen dvě ošemetné situace v samém závěru, kdy červeným trochu došel dech a nechali se zatlačit do vlastního vápna. Druhý half načal Vojta zvýšením na 4:0, když Bavlnu zaskočil nepříliš zdařilou střelou po zemi. Glads tedy mířili za třemi body, cestu jim ovšem zkomplikoval úzkostlivý sudí Kincl, který během pouhých osmi minut napískal většinu z pěti našich faulů. Zbylých sedmnáct minut jsme tak museli bránit s menším důrazem, což zejména proti motavému plešingrovi na hrušce či agilnímu Nosálovi nebylo vždy jednoduché. Hauskrecht to nezabalil a dvěma fíky se dostal na dostřel. Glads  ale dál bojovali jako jeden muž a také díky Robově precizní práci dovedli zápas ke třem bodům. Dvě minuty před koncem dal na ně finální razítko Willy, který se do zápasu zapojil se zpožděním poté, co se musel vrátit domů pro zapomenuté kopačky. Benfika s bilancí 2-1-2 pomalu stoupá tabulkou, pozitivní je také její skóre. První den listopadu ji však v dalším večerním zápase čeká zřejmě nejsilnější tým soutěže Nasan, který zvítězil v šesti ze sedmi svých zápasů a se značným náskokem se hřeje na prvním fleku. čtěte více

Glads A - BPA 6:1 (3:0)

Soupeř s názvem odkazujícím k policejnímu vzdělání patří k nejčastějším protivníkům Glads - ještě po starým názvem SOŠ OOM hrál čtyřikrát s naším áčkem (bilance z našeho pohledu 3-0-1) a čtyřikrát s béčkem (2-1-1), dalších osm špílů pod inovovaným označením BPA sehrál proti naší Benfice. V nich jsme byli úspěšní jedinkrát (1-4-3), a proto byla motivace uspět v roli Atletica veliká. Glads měli po celý zápas převahu, kterou se podařilo promítnout i do skóre - už v poločase jsme vedli 3:0, když se prosadil nejprve Jura po příhře od Majkla a poté dvakrát Adam, jemuž asistoval nejprve Šprt a poté pěkným křížným pasem Vojta. Čistý hattrick završil Adam po přestávce a sklidil bouřlivý aplaus nepočetného publika, v němž se však skvěli dva jeho rodinní příslušníci. Chytrému zakončení na bližší tyč předcházela přihrávka od Majkla, který nastoupil ke svému 200. zápasu v dresu áčka, což ho řadí na deváté místo historických tabulek. Realisticky působí posun o příčku výše, na níž je nyní s náskokem dvanácti zápasů aktuálně zraněný Rozi. V uvedených dvou stovkách špílů si Majkl připsal celkem 213 kanadských bodů za 125 gólů a 88 nahrávek. V polovině druhého poločasu soupeř sebral shutout jinak velmi spolehlivému Rumanovi, jehož zaskočila nenápadná střela ze střední vzdálenosti. Glads ovšem pokračovali v aktivní hře a odměněni byli také defenzivní hráči Franz s Hložisem - nejprve ten vyšší a vousatější uklidil na zadní tyči nabídku od Šprta a následně ten druhý potvrdil právoplatnost přezdívky Magneto, když hlavou doklepl do sítě vyraženou střelu Vojty. Zasloužené vítězství 6:1 tak podpořilo bodovým příspěvkem všech sedm hráčů v poli. čtěte více

Glads A - Kalábek B 3:1 (2:0)

Výjezdy do Rousínova v minulosti znamenaly střet s neoblíbeným sokem z Líšně. Tentokrát však áčko Glads čekala dvě utkání proti Kalábku B a BPA, dvěma týmům z loňského Krajského přeboru II. Gladiátoři proto byli favoritem a po dobrých výkonech si odvážejí šest bodů. Poprvé v historii se tak mohou vyhřívat na první příčce Krajského přeboru. S Rumanem v kase a sedmi hráči v poli nastoupili červenočerní proti rezervě Kalábku ve fosforeskujících dresech. O něco víc než ostatní zářil legendární Tomáš Zlínský, jehož paže zdobily ještě pestřejší ornamenty než dříve. Zlíňas se do děje zápasu zapsal i jinak, a to nejprve zlobením na hrušce a později také červenou kartou, jíž definitivně pohřbil bodové ambice svého týmu. Glads byli téměř celý zápas lepší, svého soupeře tlačili a vytvářeli si i řadu šancí, jen Vojta dvakrát osamoceně pálil po signálu z rohu, ovšem kasu netrefil. Skóre tak otevřel až v 16. minutě Majkl poté, co vypíchl míč soupeři, odmítl ataky bránících hráčů a propálil gólmana. Na 2:0 zvýšil čtyři minuty nato Vojta, jehož tentokrát již přesné dělo z levé lajny zapadlo k protější tyči. Csaplárovy pasti se Glads příliš neobávali, herně totiž soupeře převyšovali. Ve druhé půlce však soupeř vysunul Zlíňase z pozice beka na hrušku, kde s ním naši beci sváděli tradiční souboje. Přesto měli více šancí Gladiátoři, ovšem jejich nemohoucnost v zakončení byla zralá na videošot s ambicí získat tisíce posměšných lajků na sociálních sítích. V polovině druhé půle tak jedinkrát v zápase převzal iniciativu Kalábek, který vycítil šanci aspoň na remízu. Jí se přiblížil ve 37. minutě po Zlíňasově dorážce - 2:1. Autor snižující branky však osm minut poté vyfasoval druhou žloutenku, čímž dal Glads šanci zápas dohrát v poklidné přesilovce. Tu navíc Majkl dorážkou Jurovy střely korunoval gólem a uzavřel tak skóre na 3:1. Zápas byl jubilejním 600. pro Hložise, který potvrdil pověst dělníka futsalu, když nastoupil navzdory několik týdnů trvající viróze. Díky výhře však může v kariéře pokračovat! čtěte více

Glads B - Atlantis 1:1 (1:1)

První bod je na světě! Glads B byli proti Atlantisu celý zápas lepší, ale kvůli nemohoucnosti před brankou soupeře musejí být rádi za remízu 1:1. Benfika byla aktivní od samého počátku a protivníka s jedním pasrem na střídání a Zdendovým pobočníkem v roli kapitána vystrašila už po pár minutách pohotovým zakončením Jury do tyče.  Do vedení šel nicméně Atlantis, jemuž ke gólu z ojedinělého brejku pomohlo co jiného než naše teč - Glads si dali už pátý (polo)vlastní gól v nové sezoně. Povzbuzený soupeř zahrozil krátce nato podruhé, avšak aura Robova miláška na levé ruce vytlačila míč na břevno. Glads i nadále obléhali branku Atlantisu, s nímž se dosud střetli pouze v sezoně 2001/02! Tehdy z toho bylo kontumační vítězství a prohra 1:5 v bájné sestavě Získal - Červenec, Němec, Peštál, Nejezchleb - Drápal (autor branky), Geršl, Gondek, Homolka, Hošek (!).  Aktivní hra generovala řadu sražených střel, ovšem ani signály z rohů a zejména mnoha autů nevycházely - nástřely z postranních čar se většinou tříštily už o první obrannou linii. Proto Vojta naznačil alternativní způsob rozehry a zmátl tím soupeře natolik, že ten si jeho nákop přímo z autu na zadní srazil do sítě - 1:1. Druhý half nabídl tentýž obrázek: územní převahu Glads, četné střely téměř výhradně mimo kasu, fňukajícího soupeře s číslem sedm a občasné brejky Atlantisu. Tomu však nepomohl ani oddechový čas a tlak červených patnáct minut před koncem začal sílit. Diváci i rozhodčí Kincl a Čep, prostřednictvím komunikačního zařízení čile rozebírající zážitky posledních dní, napjatě čekali, kdy přijde vítězný zásah. Když už se zdálo, že spásu přinese sváteční střelec Franz, zabránil mu v tom v kase se motající Jura svými zády. Glads, jejichž nohy tížily silné zážitky z pátečního výletu na NHL v Praze, v poslední minutě ještě přežili klinickou smrt v podobě dalšího břevna soupeře, který jinak za druhý poločas nepředvedl zhola nic. Jak to shrnul z tepla domova Rozi: Glads konečně našli recept na bod! A příští neděli vzhůru na tři špíly během sedmi hodin: Benfiku opět v 9 ráno čeká Eliška, odpoledne zahajuje v Kraji áčko, které vyhlíží dvojutkání se soupeři ze zvířecí říše - po blanenské Kobře je čekají staří známí Orli z Řečkovic. čtěte více