Gladiators A - Bolest 4:4 (3:2)

2.A třída - sobota 9.9.2006 - Horní

Článek

0.0.0000 - Pešta
Už když jsme vstupovali do tohoto zápasu, tak jsme věděli, že nás nečeká nic snadného. Váhový průměr soupeře převyšuje náš minimálně dvojnásobně. Navíc sestavu soupeře vyztužil Martin Frýdek, také se začínajícím pivasem, nicméně v noze to pořád má. Soupeř šel do vedení po té, co proměnil standartní situaci z velmi dobré pozice před naším vápnem. Naštěstí bleskově srovnal stav utkání Majkl po rychlém průniku do obrany soupeře, která působila poněkud statickým dojmem, což s ohledem na již zmíněnou váhu hráčů nebylo nikterak překvapivé. Pak bohužel přišlo zaváhání Františka a sám na gólmana se řítil Marta Frydek, kterého marně stíhal Keksa, který se rozhodl ho za každou cenu zastavit a zápasnickým chvatem ho zezadu svalil na zem. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Kritické 2 minuty ve třech se nám podařilo přestát bez úhony a následně jsme dokonce šli do vedení po nekompromisním Švárově zakončení, kdy přesně splnil taktický pokyn střílet po zemi na jejich krapet prkenného golmana. V dalším průběhu utkání jsme se snažili hrát ze zajištěné obrany, kde nám dělal velké problémy Frydek a ještě jeden důraznej šutér, kterej postupoval obranou stylem tank a vyrážet k brejkům, které dělali soupeři velké problémy. Soupeři se podařilo ještě srovnat, ale do poločasu opět kontroval Švára. Do druhé půle jsme šli s jasně stanovenou taktikou i nadále pokračovat v předváděné hře, která na soupeře evidentně platila. Bohužel naše taktické záměry vzaly po 15 vteřinách druhé půle za své, poté co se opět prosadil po rychlé kličce a přesné střele k tyči Frýdek. Po několika dalších minutách šla Bolest dokonce do vedení 4:3. Zde se projevila naše velká vůle po vítězství, nepoložilo nás to a i v 5 lidech jsme usilovali o zvrat v utkání. Nakonec se nám podařilo srovnat na 4:4, opět Švára, který tak dovršil hattrick. V samotném závěru se hra přelévala ze strany na stranu, šance byly na obou stranách, ale zůstaly neproměněny. Myslím si, že bylo k vidění strhující utkání, které se muselo divákům líbit a skončilo zaslouženou dělbou bodů. O tom, že jsme nedosáhli na vítězství rozhodlo to, že jsme neubránili Frýdka, přestože jsme se na něho při taktické poradě před zápasem hodně připravovali. Každopádně si ale myslím, že s dnešními předvedenými výkony můžeme být spokojeni, stejně tak se 4 body. Oproti minulému turnaji došlo k velkému zlepšení.