Přiznám se, že rozhovory s Ikerem nečtu, ale Hložis (kterej podle mě jo) tady psal o trochu jiným jeho přístupu. Nikdo neříká, že si má jít sednout na lavku, ale mohl by říct: "Jo, udělal sem chybu, stane se." A ne se vymlouvat. Našel sem třeba i nedávnej článek, kde kritizuje obranu Chelsea, což je při jejích výkonech vážně maso.
A hodnocení toho gólu s Aston Villou nebo penalty se Slovenskem je po lidské stránce úlet, ať jde o Čecha, Karagounise, Tomáše Doška nebo Willyho. A o tom jsme tu právě s Hložisem mluvili.
No jasně. Navíc si Robo vem kolik odchytá špílů za sezónu, takže to, že si občas postěžuje mě nepřijde tak hrozný. Navíc třeba ta černá mrdka ve špíle s Barcou je fakt dost poškodila, takže na tom nevidím nic špatnýho.
Stejně tak to, že občas pustí lacinej gól a pak se k němu hned nehlásí. Když teď uděláš rozhovor s Ikerem, tak asi taky neřekne, jo máte pravdu v poslední době to strašně seru a asi si půjdu sednout na lavičku. Taky to bude okecávat.
...ale my si nikoho journalisto neidealizujem...a popravdě, mně je uplně jedno, jesi se Čech poravřuje nebo neprovařuje, nemám na tom absolutně žádnej zájem ani nic podobného...a všechny řeči, které kolem jeho osoby plynou ať už negativní nebo pozitivní vnímám troufám si říci jkao nestranný pozorovatel...a osobně z nich mám zkrátka dojem, jaký mám...Nic není černobílé, ale v případě Péti je to podle mě spíš hodně světle šedá, než havraní závoj...
zbytečně nehroťte, samozřejmě. Ach jo

Rozi: S tímhle názorem (až na jednosezonního Cesara, ten borec je skvělej už dýl) můžu vcelku souhlasit

Jinak ještě na obhajobu Šprta musím říct, že sem lovil nejen z idnesu. A tímto na čas končím se zaplevelováním fóra, trošku jsem to přehnal. Tak mě nikdo prosím zbytečně vyhroťte, ať zas nemusím reagovat

Já myslím, že se na vrcholu drží hodně dlouho a dlouho bude, bude lepší a horší forma, mluvit tady o nějakým jednosezonním Cesarovi a spol, proboha

Ufňukanej je, ale pořád lepší ufňukanej Čech než nějakej provárek
A ješte si dovolím jednu rýpavou poznámku (ale neberte to prosím přehnaně zle): zdá se, že (ex)journalisti buď víc čtou, co se děje, nebo mají lepší paměť, nebo si jednoho pána zbytečně neidealizují.
Bohužel sou tam místo uvozovek jakýsi paznaky, ale přečíst se to dá. Upozorňuju hlavně na poslední ukázku, která i s komentářem na základě opakovačky ukazuje, jak Peťánek nikdy nefňuká

Ale říkám si, že Šprt to hledání nevzal moc zevrubně

Dal jsem si chvilku a zběžně jsem našel toto (a to pouze dokládám jeho "nevinnost", nemluvim o rozborech chyb v podání anglických novin, kterých by se taky našlo hodně).
Potřetí mohl brankář Petr Čech políbit trofej pro vítěze Ligového poháru v Anglii, místo toho smutní. A brání se kritice, že zavinil porážku v prodloužení. Fotbalisté Chelsea prohráli v nedělním finále s Tottenhamem 1:2 a rozhodující gól padl po centru, u něhož byl Čech později než soupeř Woodgate. „Kdybych míč vyboxoval do jeho hlavy, chyba by to byla. Ale já byl u míče později, snažil jsem se ho zblokovat. Zápěstím se mi to podařilo, už jsem myslel, že mám vyhráno, jenže míč se odrazil znovu Woodgateovi do hlavy. Smůla,“ řekl Čech.
Gól z ofsajdu nás zasáhl, řekl Čech
„Faul před penaltou byl možná tím nejmenším, který se za zápas odehrál,“ mínil Čech, avšak mýlil se. Plašil „otočil“ v šestnáctce Zabavníka zjevně a okatě. „Proti Barceloně penaltu nepískl, proti Česku ano,“ krčil Čech rameny.
A
le dostal jste se do pozice brankáře, který chyby téměř nedělá, a pak se na každou z nich čeká. Jak to vnímáte?
To je normální. Ukazuje to, že patřím do té skupiny nejlepších brankářů. Když jste jednou na vrcholu, tak všichni čekají, kdy z něho začnete padat. Sledují, jakým způsobem se s tím vyrovnáte. Za poslední čtyři roky jsem kritikům moc možností nedal, tak teď to přišlo.
„Měli jsme čtyřikrát právo dožadovat se penalty. Pro mě nepochopitelně ani jeden z faulů a zahrání rukou nebyly potrestány,“ lamentoval Petr Čech.
V zápase jsme byli lepším týmem a měli jsme postoupit. Bohužel, vinou neuvěřitelných rozhodnutí rozhodčích a samozřejmě kvůli krásné trefě Iniesty, jsme nakonec vyřazeni,“ smutnil Čech. Právě výkon sudího Övreba ohodnotil jako tragický. „Přestože sudí stál při všech sporných incidentech deset metrů od nich, neodpískal ani jeden. To je strašné,“ nechápal Čech.
Zatímco za první branku Čech nemohl, při vítězném gólu Jamese Collinse se proměnil v brankářského spáče. Vyběhl pozdě, nedůrazně. Kdekdo už opět polemizuje s názorem, že vybíhání a odhad vysokých míčů rozhodně nepatří do plusového arsenálu českého brankáře. Čech se však na svých stránkách brání: "Při druhém rohu mě Carew při vybíhání nedovoleně zatáhl za dres a za pravou ruku a tím mně zabránil, abych dosáhl na míč před Collinsem. Jinak bych tento balon jednoduše chytil a měl ho." Detailní zkoumání opakovaného záběru potvrzuje, že ke kontaktu s norským hromotlukem došlo, avšak minimálně, chvilkově.
Bary sice toto vono,ale...

Takže to vpodstatě vidíme až na pány (ex)journalisty podobně...

Mě v tomto ohledu taky nepřijde Peťa tak hroznej. Naopak si myslím, že je to jeden z mála kopálistů, o kterým se dá s klidným svědomím říct, že je inteligentní a má to v hlavě srovnaný. Jsou tady rozhodně větší adepti na takovou čočku (např. Baroš atd.)
No,mam trochu podobnej pocit jak Sprt...Me prijde,ze ste z neho ublizeneho samozvaneho Boha udelali jen na foru Glads...

Tak to si špatně hledal, protože si nedávno po gólu s Aston Villou stěžoval na to, že ho držel John Carew, po zápase na Slovensku nechápal penaltu za jasnej faul Plašila, doslova hysterickej byl po vyřazení v semifinále Ligy mistrů s Barcelonou a ty dva špíly po sobě, kdy dostal celkem 8 gólů, byly tuším rovněž loni. Tehdy právě mluvil o tom, jak všichni akorát čekají na jeho chybu, a kolik nul za sebou předtím vychytal.
Takže si měl evidentně nějak špatně nastavenej filtr

Já mám obdobný pocit jako Kejin...ale nechtěl jsem spekulovat, ptže nejsem zdaleka takový faktozpyt jako naši týmoví kluboví paní novináři a exnovináři...