Články

SK Líšeň - Glads A 0:2 (0:0)

Kdo navzdory vzájemné historii obou celků čekal zápas plný nápaditých akcí či gólové hody, musel být zklamán. Kdo čekal alespoň jeden gól v prvním poločase, byl zklamán též. Oba celky od počátku rozehrály doslova futsalové šachy. Ač pomyslného pěšce měli na kopačkách v prvním poločase častěji Glads, nebyl konec šachovnice strážený dědečkem Dafym nikterak nebezpečně ohrožován. Za zmínku proto v prvním poločase stojí pouze 2 až 4 vyrobené fauly od Vojty (podle toho, zda se na to díváte očima Vojty, či všech ostatních na stadionu). Druhý poločas nabídnul lepší podívanou. Ač se stále hrála taktická bitva, hra se zrychlila a bylo vidět alespoň několik vyhrocených soubojů (a opět i několik zbytečných faulů od očividně vyhecovaného Vojty). Glads stále drželi balon více na svých kopačkách a Líšeň zlobila spíše z protiútoků. Možná i díky neúnavnému obléhání zalezlé Líšně a aktivitě v soubojích se nakonec štěstíčko přiklonilo právě na stranu Glads. Zprvu nenápadnou akci vyšperkoval Palo křížnou nahrávkou před bránu, kde míč pohotově doslova dovezl za záda brankáře Líšně Tony. Gól by přitom klíčový, neboť otěže zápasu musela do svých rukou převzít Líšeň, která na dobře zformované a srdnatě bránící gladiátory nevyzrála. Zápas mohli Glads dotáhnout do poklidného konce, avšak díky vyhecovanosti pramenící ze vzájemné znalosti obou dříve tréninkových partnerů naopak došlo k situaci, kdy 7 minut před koncem ukazatel faulů ukazoval na stran Glads číslovku 5 (můžete hádat, kdo k tomu nejvíce přičinil). Ač další faul jsme již v závěru nevyprodukovali (faulem smradlavé situace ano), přecejen došlo na infarktovou poslední minutku. To když Líšeň dobře vybojovala balón na středu, posunula ho doleva a odtud si míč navedl (a na párek poslal pár gladiátorů) kapitán soupeřů a jmenovec nejvíce faulujícího hráče zápasu Vojta Grus. Z dobré pozice z vápna však těsně minul levou tyč Rumanovy svatyně. Hru vabank od Líšně následně ihned potrestal Jura, který po náhře od Kauliho v poslední sekundě zápasu vymetl levý horní růžek brány. čtěte více

Glads A - Amor Kloboučky B 5:1 (2:0)

Do kroniky památných gladiátořích zápasů se zcela jistě zapíše i zápas s Amorem Kloboučky, který se konal v sobotu 4.12.2021. Zatímco absence na straně Glads byly značné (pár gladiátorů zdolával evropská Kilimandžára s růžovou dečkou, pasři z B týmu v době špílu domrdávali malýho, popř. Mira házel na stůl rukavici, Sami doma léčil fialového koňara a telefonát Iljovi dopadl zjištěním, že u televize posrkává provar s nájezdem na nadomrdlého bíbopka), Amor se v době, kdy se do haly na Střední dopotácelo s Rumanem všehovšudy 7 gladiátorů (plus z předcházejících špílů béčka zdecimovaný, nehrající Kauli), futsalově rozehřál remízou s vedoucím týmem soutěže Hombres. Co se však odehrálo na palubovce, nečekal zřejmě ani nejvěrnější fanoušek Glads. Úvodní minuty zápasu patřily oťukávání z obou stran. Pasři z Amoru sice dokázali na kopačkách držet balón, avšak dobývání saRumanovy branky nikam nevedlo, neboť Glads poctivě bránili. A následně i udeřili! Po střele Pala z pravé strany se odražený balon dostal na vápně k Tonimu, který zkušeně uklízel do brány. 1:0. Koncentrace gladiátorů nepolevila a tři muži v útoku a tři v obraně se nadále poctivě soustředili zejména na obranu. Po zisku míče a mírně pomalejší, avšak účelné kombinaci zkusil pozornost brankáře hostí opět Palo z pravé strany a ejhle. Sice z úhlu, ale mezi nohy brankáře. 2:0. Do poločasu se již nic zásadního z pohledu hry nestalo. Z pohledu chatrného zdraví se však stihl ještě zranit Palo, který následně zbytek zápasu dohrával doslova o jedné noze. V poločasové pauze zápasu, zavánějícím Csaplárovou pastí, tedy na střídačce seděli do pole: Jednonohý Palo, v dobré formě, avšak ten den již třetí zápas hrající Vlasy, Šprt s pochroumaným kolenem (ale ne úplně jednonohý), s těžkou nadváhou hrající Švanci, rovněž třetí zápas hrající Jura, jež musel oprášit dovednosti hráče hrajícího v obraně a jediný kvalifikovaně vypadající futsalista Toni. Plán byl tudíž jasný. Hlavně bránit. Do druhého poločasu nastoupili soupeři z Amoru s napadáním, které Glads dělalo problémy. Glads se s balónem u nohy zpravidla pokoušeli o nákop na hrušku Šprtovi, který se pral o to, aby udržel balón pro někoho z druhé vlny. Často nákop skončil mimo hrací plochu. Zkrátka jednoduchý futsal. Tento jednoduchý futsal však nesl kýžené ovoce. Ač hostům nešla upřít snaha, napadáním a následným dobýváním branky Glads se postupně vyčerpávali. Útokům hostů chyběl potřebný drajv a to málo, co Glads nestihli svým destruktivním futsalem zlikvidovat již v zárodku, pochytal dobře hrající Ruman. Po jednom z nákopů a vybojovaném rohu to byli právě gladiátoři, kteří udeřili. Signál, připomínající klasické „ven“ po Jurově rozehře nekompromisně zavěsil do brány Vlasy. 3:0. Několik minut na to na půlce vybojovaným balónem vybídl Vlasy k nájezdu Švanciho. Kaulimu sice během nájezdu škubalo v krku, ale provedení „zavři oči a po zemi doprostřed“ bylo bezchybné. 4:0. Bojovný výkon v čele s jednonohým Palem, který si o střídání říkal tak, že za postranní čáru doskákal po jedné noze, korunoval geniálním zakončením „a la Patrik Schick“ Toni, který z naší půlky obloučkem přeloboval vyběhnutého golmana hostí. 5:0. V tuto chvíli musel pookřát i ten největší gladiátoří škarohlíd. K naprosté dokonalosti chybělo už jen neinkasovat. Bohužel po jedné z kombinací hostí propadla za záda Rumana tečovaná střela zpoza vápna. Výsledkem 5:1 pro Glads nakonec zápas i skončil. Kdo na zápas s koronavirovou kapacitou stadionu (20 lidí) dorazil, nemohl litovat. Neuvěřitelně srdnatý výkon bez zbytečných chyb. Aktéři zápasu budou jednou u mutyho na tento výkon nostalgicky vzpomínat. čtěte více

Orel Řečkovice - Glads B 4:5 (3:1)

Our match article coming soon. čtěte více

Květnice Tišnov - Glads B 1:2 (0:0)

Květnice Tišnov si chtěla jako předkrm nedělního oběda naservírovat na domácí palubovce hostující Gladiátory. Jak však napovídá finální výsledek, bylo to tentokrát pro tišnovské pasry moc velké sousto. První poločas futsalového klání gól nepřinesl, když byl vidět z obou stran opatrný futsal. Glads urputně bránili a nechávali tempo hry na Květnici. Domácí sice drželi míč na svých sálovkách, nicméně pozornou obranu hostí nedokázali zaskočit. První chybička jinak skálopevné obrany Glads s jistým Rumanem v bráně nakonec přišla až v 6. minutě druhého poločasu, kdy jsme si nedokázali správně rozebrat tišnovské hráče při přebíhání. Zcela nepokrytý hráč domácích dostal balón na z našeho pohledu levou lajnu a svoji nahrávku umístil přesně na hlavu spoluhráče na zadní tyči.  1:0 pro domácí. Po gólu se obraz hry příliš nezměnil a nadále jsme velice dobře bránili. Výjimkou byla pouze standardní situace domácích po druhé nahrávce Rumanovi, i tu jsme však dokázali ubránit.  Zcela překvapivou zápletku zápasu poté přineslo až Majklovo vypíchnutí rozehrávky domácím obráncům. V následném Majklově úniku domácí hráč zatáhl za záchranou brzdu a pakoval se předčasně do sprch. Z následného přímého volného kopu dostal Tony z ježury hezkou přihrávku, avšak ani na dvakrát bránu soupeře netrefil. To byla bohužel nejpovedenější akce naší přesilovky, neboť v početní výhodě jednoho muže se naší kombinaci vůbec nevedlo. Paradoxně nám pomohl až návrat čtvrtého hráče soupeře na hřiště. Po hezké kombinaci Vojta svojí klasickou střílenou nahrávkou z levé strany na zadní tyč našel úplně volného Willyho, který se před odkytou bránou soupeře nemýlil. 1:1. V závěru zápasu domácí přitvrdili a vytvořili si několik slibně vypadajících příležitostí, všechny se nám však podařilo i díky dostatečné bojovnosti eliminovat. Vyvrcholení jako z Hitchcockova filmu si pro domácí Květnici připravili Gladiátoři v poslední minutě zápasu. Nejdříve po několika nahrávkách a rotacích v obraně přivodili domácím závratě jako z filmu Vertigo, aby poté 20 vteřin před koncem Kauli jako Muž, který věděl příliš mnoho, narýsoval zcela přesnou přihrávku na Vojtu, kterému se na levé lajně otevřelo Okno do dvora, čehož nekompromisně využil a střelou na přední tyč chladokrevněji než Norman Bates rozhodl o 3 bodech pro Glads. Poslední minuta Glads tak vypadala vskutku jako Vražda na objednávku. Z tribun se po Vojtově gólu ozývalo Chyťte zloděje, ale bylo již pozdě, Gladiátoři tentokrát Květnici svým bojovným výkonem zaslouženě vyloupili.   Pohledem dělníka futsalu Hložise přímo z hrací plochy: Famózní dvojzápas v Tišnově zahájilo béčko Glads vítězstvím nad domácí  Květnicí. Místní matadory, hnané 25 diváky převážně důchodového věku,  vykouřila Benfika zkušeným ultraprešovem 2:1.  Druhý tým Glads se vrátil ke kořenům, vsadil na defenzivu, urputnost a  obětavou týmovou spolupráci s nádstavbou v podobě nebezpečných brejků.  Správný mindset zajistil podzimní debakl 4:9, v němž nás Květnice  neskutečně vyškolila.  Tentokrát byl průběh úplně jiný - místo “šesti rychlých” jsme inkasovali  poprvé až v 31. minutě zápasu, když selhala do té doby bezchybná  komunikace při přebírání rotujících soupeřů a zleva letící centr se  pasrovi odrazil od hlavy angličákem do sítě.  Sedm minut na to však Majkl pláchl a cpal se zprava do zakončení tak  lišácky, že jej Tišnovan musel složit k zemi, za což vyfasoval lehce  překvapivou červenku. Přesilovka srovnání nepřinesla, ale obrala domácí  o jednoho z klíčových plejerů.  Dočkali jsme se ve 42. minutě. Vojta napálil míč zleva na zadní, kam si  zkušeně naběhl Willy a navázal na svoje dva fíky z předchozího špílu  proti Atraps - 1:1.  Bod jsme brali všemi deseti, ale naši dřinu osud odměnil tak  fantasticky, jako už dlouho ne - vítězným fíkem pouhých 15 sekund před  koncem! Dobrou kombinaci celé lajny vyšperkoval Kauli příhrou Vojtovi,  který s ledovým klidem propálil “dědečka” v bráně domácích na přední tyč.  Namísto očekávaného přídělu inkasovaných branek jsme si naložili tři  body a spravili si chuť po sobotním provárku v Kraji proti Bučovicím.  čtěte více

Dolnoloučský Summer Cup 2017

Tým Glads slavnostně prvním zápasem turnaje zahajoval každoročně kvalitní Mašův memoriál v Dolních Loučkách.  Začínající letní přípravou nabuzení a o externisty Pavla a Jirku posilnění Gladiátoři se srazem 7:30 v Dolních Loučkách se v 8:02 dopotáceli na hřiště a rozehráli bitvu proti prvnímu soupeři - týmu Macko Bruško sestávající z několika známých tváří trápících náš B tým v Okrese. Tato skutečnost jakoby předznamenala průběh zápasu, kdy balon držící Gladiátoři víceméně v platonickém tlaku obléhali branku pětičlenného soupeře. Když se nakonec po dvou hezkých akcích neprosadil v takřka stoprocentních šancích externista Pavel, skončil tento ospalý zápas plichtou 0:0. V dalším zápase nastoupil již probuzený tým Glads k zápasu proti mladému, rychlému a technicky dobře vybavenému týmu Slepí snipeři. V tomto zápase se naplno projevila zkušenost pasrů z Glads, kdy mladí soupeři sice naší obraně chvílemi nepříjemně zatápěli, avšak dokázali z toho vytěžit i díky jistě chytajícímu Rumanovi pouze jeden gól. Glads v tomto zápase vyšla sázka na rychlé protiútoky, kdy v prvním případě po ose Willy, Švanci, Tony měl posledně zmíněný jednoduchou pozici, ve které se nemýlil, v druhém případě potom externista Jirka utekl všem hráčům soupeře a s chladnou hlavou rozhodl o výhře Glads. Jako perličku lze zmínit, že Jirkův průnik byl zřejmě opravdu bleskový, neboť i rozhodčí Kamil napsal na oficiální scoreboard výsledek 1:1. Reklamace výsledku však u již od rána do půl pasu svlečeného, vytesaného Maše nebyla problém, neboť turnaj se nesl v přátelském duchu. V třetím zápase čekal na Gladiátory tým Normálních chlapů v dresech Galatasaraye. Tento tým potkali Glads ve skupině i minulý rok a stejně jako před rokem se opět radovali z výhry. Po nádherné kombinační akci se v zápase blýsknul gólem Willy. Ještě větší překvapení si potom připravili Glads na soupeře z přímého kopu, kdy po přiklepnutí Tony skóroval kapitán Rozi. Glads ve třetím zápase zvítězili 2:1 a v dlouhém okně před zápasem s Vinohrady už se pomalu začínalo spekulovat o soupeři pro osmifinále, ve kterém jsme se určitě chtěli vyhnout na pohled silnému Kalábku i se samotným Kaliničenkem. V této fázi turnaje tu bohužel chyběl Robo, který by jistě svojí spekulační obratností dokázal rozvášněný tým Glads několika málo slovy zchladit. I z toho důvodu jsme možná v začátku zápasu proti týmu Vinohrad v předposledním zápase skupiny předváděli neobratný výkon. V průběhu zápasu jsme se sice uklidnili a hráli se soupeřem vyrovnanou partii, avšak prohře jsem nezabránili, kdy tým Vinohrad vstřelil jediný gól utkání po mírně řečeno šťastném, neobratném zpracování jejich kapitána, který možná i ke svému vlastními překvapení mohl po tomto zpracování míče nahrát do ideální pozice před prázdnou bránu svému spoluhráči, který se nemýlil. Jako pozitivum a zároveň negativum zápasu lze potom jmenovat z pohledu Glads přemotivovaného Tonyho, který ukázal, že na kole sice nějakou fyzičku nabral, ale svým nestřídáním nechal svoje spoluhráče z útoku zbytečně vychladnout. V případě výhry v posledním zápase by si tým Glads zajistil postup z druhého místa skupiny a takto k tomuto zápasu proti celku FC Lamy také přistupoval, z čehož jako již tradičně pramenil lehce nervózní, utrápený výkon Glads, z kterého však tým jako pravý kapitán vysvobodil Rozi dělovkou z úhlu do pravého růžku brány. 1:0 a šlo se na osmifinále. V osmifinále po gólech Tonyho a Pavla Glads zaslouženě vyhráli 2:0 po lehce odevzdaném výkonu soupeře Kobři Horní Loučky a mohli se před čtvrtfinále těšit na pětihodinové okno vyplněné mutáčkem a zkušeným kibicem od Roba, který zkušeně-nezkušeně dojel na posledních pár minut osmifinále.  Po pětihodinové odmlce vyplněné výše zmíněným nastoupili Glads k zápasu čtvrtfinále proti týmu West Žab. Ačkoliv byl tým West Žab v zápase neoddiskutovatelně 12 minut lepším týmem, dokázal z toho vytěžit pouze jednu branku. Po zmíněné dvanáctiminutovce však přišla gladiátoří dvouminutovka. Nejdříve se jako štírek po levé lajně kolem soupeřů prosmýknul Tony a střelou na vzdálenější tyč nedal brankáři soupeře šanci. V následných dvou útočných šancích byli Gladiátoři stoprocentní a po gólech Jirky a Tonyho se ujmuli vedení 3:1. Soupeř už poté dokázal se závěrečným hvizem rozhodčího pouze snížit a tak tým Glads došel až mezi 4 nejlepší. V semifinále Gladiátoři narazili na domácí San Marino. V tomto zápase předvedl tým maximum, avšak na z obrany dobře hrajícího soupeře nenašel recept. Když se neujaly zajímavé pološance po přihrávkách Švanciho a Roziho na Pavla, ani dalekonosné střely Tonyho, odešel tým Glads spravedlivě poražen 0:2 a vyhlížet tak mohl již pouze bronzovou příčku. V souboji o ni narazil na přemožitele Vinohrad, tým Mitry Brno. V urputném zápase s mnoha osobními souboji šel do vedení celek Glads a to po přímém volném kopu Tonyho, jehož rána zaplula přesně k právé tyči soupeřovy svatyně. Z vedení se tým Glads radoval však pouhé 4 sekundy. Po rozehrávce si vzal míč střelec soupeřů Šotoličenko, udělal s ním doslova tři kroky a nekoncentrovanou obranu i Rumana zaskočil dobře mířenou střelou na zadní tyč. Do konce zápasu se poté hrál atraktivní fotbal nahoru dolů, ale ani jeden z týmu v normální hrací době rozhodnout nedokázal. Na řadu proto přišel penaltový rozstřel, kde se hned v první sérii provařil Švanci. V třetí sérii poté neproměnil ani Jirka a na tým Glads tak zbylo pouze nepopulární čtvrté místo. I tak však panovala po lehkém zklamání ihned po zápase v týmu spokojenost. V zápasech tým Glads nevypustil žádný souboj a hrál týmově, některé fotbalově šikovnější soupeře doháněl bojovností a tak se zrodil zatím nejlepší výsledek Gladiátorů na Mašově memoriálu. Závěrem je třeba poděkovat všem, co se z týmu turnaje zůčastnili a i těm, co alespoň na dálku fandili :-). Také je třeba poděkovat Mašovi, neboť turnaj byl rozhodně kvalitní a dobře zorganizovaný. Snad to nebyl poslední ročník. Laťku pro další ročník jsme letos nastavili vysoko. :-) A teď již hurá do boje v nové sezoně!  čtěte více

Glads B - Schalke 3:3 (1:1)

čtěte více

Remos Oslavany - Glads A 4:1 (0:0)

Áčko Gladiátorů zavítalo v 5. kole Jihomoravského přeboru na horkou půdu doposud suverénních Oslavan. Celek Oslavan před zápasem s Glads neztratil ani bod a pyšnil se 12 body ze 4 utkání. Glads si však na domácí brousili zuby, neboť v tabulce jim patřilo třetí místo a v posledním domácím představení si poměrně lehce poradili s celkem z Dubňan. O tom, že Glads utkání nepodcenili, svědčil i brzký příjezd do místní haly, kdy na rozcvičku na místních ultralepivých parketách, za které by se nemusel stydět kdejaký srub z osmdesátek, měli Gladiátoři více než 30 minut. Domácí naopak na rozcvičku dorazili pouhých 7 minut před začátkem špílu a tak se předzápasový pokyn „vlítnem na ně“ jevil jako jednoznačná volba. Ačkoliv se začátek zápasu zdržel o zhruba 8 minut, byli to právě Glads, kteří byli od začátku prvního poločasu aktivnějším týmem. Soupeř se prezentoval rychlou fyzickou hrou, avšak dobře připravení hosté dokázali tvrdou hru domácích eliminovat a naopak vyráželi do nebezpečných protiútoků. Těm však často chyběla kvalitnější předfinální fáze. Když se v průběhu prvního poločasu neujal ani Pavlův pokus o přelobování golmana po rychlém přečíslení ani Majklův pokus o dorážku při nástřelu na zadní tyč, skončil první poločas výsledkem 0:0. Nutno podotknout, že v prvním poločase to byli právě hostující Gladiátoři, kteří domácí herně přehrávali. Do druhého poločasu vstoupil lépe celek Oslavan, který v prvních pěti minutách hostující Glads přehrával. Mírný tlak domácích na začátku druhého poločasu završila střela do břevna Koudisovy svatyně, která se snad i díky místnímu povrchu neodrazila přímo do brány. Toto varování jakoby hostující celek probralo, od této chvíle to byli opět Glads, kteří převzali otěže zápasu do svých rukou a svojí rychlostí a chytrostí nutili domácí celek k důrazné hře za hranou futsalových pravidel. Výsledkem zlepšené hry však kromě pěti faulů domácích již v 9. minutě druhého poločasu a několika standardek, které však Glads často nepochopitelně zazdili špatnou rozehrávkou, byla pouze čitelná zakončení hostujících hráčů, která sice golman Oslavan často pouze vyrážel před sebe, avšak zadáci domácích mu pomáhali kvalitním „čištěním“ prostoru před vlastní bránou. Zlom zápasu přišel s pátým faulem Oslavan. Domácí tým si vzal timeout, ve kterém zjevně přišel pokyn ubrat na agresivitě ve hře, což však paradoxně ublížilo hře Gladiátorů, kteří od tohoto momentu lehce polevili ze standardu doposud předváděné aktivní hry. Toho dokonale využili domácí. Nejdříve se kolem Roziho po rychle rozehraném autu prosmýkl domácí útočník a přihrávkou z rohu před bránu do naší dezorientované obrany našel naprosto nehlídaného hráče. 1:0. Chvíli nato, to již bylo 2:0. Zmatky v obraně Gladiátorů potrestali rychlou souhrou domácí, kdy se balón po sérii rychlých přihrávek dostal až na jejich útočníka, který sám ve vápně neměl problém trefit poloprázdnou bránu. Za tohoto stavu s časem něco málo přes 5 minut do konce zápasu Glads vyrukovali se hrou v pěti, když v zápase výborně chytajícího Koudise nahradil veterán Vojta. Jediný fanoušek Glads v hale (tj. Michalův krang) však mohl v této chvíli zaplesat snad jen nad situací, kdy hostující hráč podklouzl na mastné skvrně, kterou na ultralepivé palubovce domácích zanechal právě Michal, když nešťastně šlápl na balon a svezl se k zemi. Celek Oslavan hrozil po nepřesných zakončeních Gladiátorů a nakonec se po velké hrubce při střídání našich golmanů dočkal, když po dlouhém výhozu zakončil domácí hráč do odkryté brány. I za stavu 3:0 však Glads nesložili zbraně a aspoň nakrátko zdramatizovali zápas, když dalekonosná střela Michala zapadla za záda domácího golmana. Ze závěrečného tlaku však již další gól hostí nepřišel a naopak domácí Oslavany přidaly ještě jednu branku, když domácí útočník z úhlu tvrdou střelou neomylně trefil horní roh branky. Po zápase tedy bohužel pro Glads svítilo na světelném ukazateli skóre 4:1 pro domácí, a to i přesto, že to byli hostující Gladiátoři, kteří byli po tři čtvrtiny zápasu herně lepším celkem. čtěte více