Články

Technika - Glads A 5:2 (1:1)

Rudá skupina měla na mezinárodní den růžových chapadel zamířeno do neoblíbeného swompu. Výkon Glads však nebyl zas až tak růžovéj, jak by tento den mohl evokovat. Předzápasové přípravy z běžné rutiny narušila jen vsuvka, kdy na počest kulatejch narglí dědyho II byl milášek předán do jeho péče. Zápas začal opatrnou oťukávačkou, která mohla početné přihlížející skupině diváků v počtu celých "dvou" kusů způsobit hroznýho legiho. Poté se však obrnění helmiči osmělili a začali diktovat tempo špílu. Diktovali tak dobře, že po precizně sehrané rohové symfonii Hložis-Šprt v gé dur na tabuli svítilo 0-1 pro hosty. Poločas ubíhal v jediném duchu. Glads mleli své protivníky jak  prašivej mák, šance střídala šanci. Bohužel zejména celý zápas velmi agilní Vojta a další kmeti nenašel z mnoha tutových gólovek recept na cvaldu v kase domácích. Párkrát cinkla tyč nebo břevno, nic se však neujalo, gigakurvapešek. To bylo asi předznamenáním následného pádu rudé družiny. Těsně před půlkou srovnal skóre domácí arcišuter (který mimochodem později přidal ještě další dva kousky a áčko). O přestávce si Robotuk mohl v šatně omlátit šourek z toho, jak výborně jsme hráli a že to určitě s takovou hrou zvládneme. Ne! Nestalo se... Druhá půlka stála za hovno. Hned záhy jsme dostali z nedůslednosti na vápně další kus od domácího pánaboha. Chvíli na to, to bylo po dalších chybách 3 a 4-1. Zmar byl zakončen peckou domácích po lehkém proklepnutí kotníkové zóny domácího hráče ve vápně tvrdě hrajícím doktorem Vojtou. 5-1. Zdarec. Zápas se dohrával. Snížení na 5-2 po pěkné kombinaci Šouly a Jury už na výsledku nemohl nic změnit. I přes velmi slušný výkon v první půli jsme na to nenavázali v té druhé a zaslouženě odešli poražení. Swompičusenko nás opět potopil do sežírajícího hummusu zbytků mamutů a pravěké flóry. Ne, sem už fakt jezdit nechceme!  Slabou náplastí na rudé bolístky už pak byl jen mutáček v knajpě, co čadí jak lokomotiva....  Alzhajmričenko čtěte více

Glads 2017

Sezóna je za dveřmi a Glads jsou v plné přípravě. Momentka ze soustředění v Luhačovicích. čtěte více

Glads A - Panama 8:3 (5:1)

Z prvního zápasu dostatečně nebuzení, pozitivně naladění a sebevědomím hířící Gladi nastoupili v plné palbě na Panamu. Výsledek? Tór zapasovaný v panamské úžině už v první minutě utkání, kdy Šprt načal svůj hattrick po Behlově klasické "na zadní". Ale pěkně popořádku. Ve třetí minutě už to bylo dva nula po vybojování balonu princátkem Wilibaldem který namázl strejdovi Kaulimu, ten si potáhl balon kolem vyběhnuvšího golmana a foukl svíčku do prázdné kasy. Další útočné manévry na sebe nenechaly dlouho čekat a armáda reds válcovala Panamu jak legendární Fanóš Kocórek při mlatách v brněnských palušách. Klouzek Kauliho na půlce a následnej vlastňák stejnýho hráče sice znamenaly snížení na 2-1, které ale velmi záhy napravil výborně hrající Šprt, když zkušeně obkroužil obránce soupeře a proti vyběhnuvšímu golmanovi technicky přidal pojistku na 3-1. Od této chvíle bylo o osudu utkání rozhodnuto. Wilcock nechtěl zůstat jako útočník dlužen nic své pověsti točícího se větru v lahvi a po přiťuknutí Kauliho na otevřený levý křídlo si potáhl balon až do vápna, kde bodlíčkem propálil golmana. Střela se však odrazila od trubky přímo zpátky na Willouše, kterej po vzoru zkušených pasrů nezmatkoval, potáhl merunu ke středu hřiště a přehodil obloučkem bezmocného góloša Panamy. Chudák pán. 4-1. Krátce na to si oba výše jmenovaní situaci prohodili - Wilcock nahrával na Kauliho doprostřed na hrušku, ten mu chtěl vrátit melounek z první, ale balon se mu svezl po kopačce až k levé tyči překvapenýho gološa. 5-1. To už bylo moc i na rozhodčí a tak radši ukončili první poločas z obavy kvapem se blížící desítky... Druhá půle byla zahrána od Glads s novou taktikou totálního napadání, kterou naordinoval MUDr. Németh. Řadě hráčů se ne zcela dařilo tyto pokyny plnit, ale nic to neměnilo na tom, že jsme přidali další góly. Konkrétně teda sám Véčko po Franzově assistu propasíroval opakovanou střelu do góla. 6-1. Panama sice záhy snížila po nejakým provaru v beku, ale to gladům nemohlo zkazit náladu. Kór když se po další ukázkové akci prosadil fantastickou technickou finesou po zemi z dálky pan Saminátor (Seminátor?) po přisunutí od svého kolegy Kauliho. 7-2. Panama opět stihla ještě odpovědět jedním pěkně trefeným gólem k tyčce, ale poslední slovo měli samozřejmě toto odpoledne dominující Gladi. Po ose z první Behla - Sami - Šprt byl balon v síťce takovým tempem a stylem, že soupeř, diváci i rozhodčí jen nevěřícně a uznale kroutili hlavami - 8:3 !!! Díky sportovní přátelé, vyzvedávka 6 okresních punktů jak z růžové knihovny. Úspěšné odpoledne bylo završeno na pozápasové tiskovce mutáčema geráde aus gladí pajšl čtěte více

Glads A - Orel Řečkovice 1:0 (0:0)

Před sobotním odpolednem, kdy čekaly Gladiátory dva zápasy po zimní netradičně dlouhé přestávce, by se mohlo zdát, že bodový zisk z utkání s řečkovickým Orlem a Panamou jsou spíše snem než možnou realitou. Matné výkony v zimní lize a nebojme se řící špatné tréninkové výkony posledního týdne napovídaly jasnou řečí! Realita!? Gladiátoří družina však toto sobotní odpoledne odpověděla rázně NE !!! Utkání mohlo zpočátku nezaujatému oku diváka připadat trošku nudné, neboť výkony obou mužstev byly defenzivně bezchybné a nepovolily soupeři žádnou větší gólovou šanci. Futsalová meruna však byla častěji na kopačkách reds, častokrát i dlouhé minuty, kdy Gladi nedali fóglům k balonu ani čuchnout a zkušeně točili ten kulatej nesmysl kolem čtyř poletujících ptáků zrovna tak spolehlivě jak se točí kola bavorského vozu. Větších šancí jsme se v první půli ale nedočkali a tak se šlo odfrknout do kabin za nerozhodného stavu 0-0. Druhá půle začala přesně tak, jak první končila - tedy vzrůstajícím tlakem a dominancí Gladů. Balón opět rotoval mezi červenými hráči a orlíci když už balon na krátko uzmuli, tak většinou jen dlouhým nákopem nebo výhozem gólmana odevzdali horkou bramboru zpět aktivnějšímu a fotbalovějšímu mužstvu. Přílišná pasivita se soupeři vymstila přibližně v půlce druhýho hálfu, kdy Behla po nenápadné akci stáhl balon z křídla mírně na střed a napřáhl ke své róře. Výsledkem byl jeden "sestřelený" hráč a následně třepetající se meruna v pravém horním rohu orlího hnízda! 1-0. Franzův oslavný ryk jasně napovídal, že tór to byl kýžený. Minuty postupně ubíhaly a Orel ne a ne něco slušnýho dopředu zahrát, sportovně je ale třeba přiznat, že zepárkrát po rychlým brejku střelou z úhlu mladej orlík klovl zobákem do robotovy trubky. Šlo ale jen o pokusy ze střední nebo větší vzdálenosti, které nám vrásky nenadělaly i díky pohotovým zákrokům Pantůčka. V poslední minutě se pokusil Orel o hru bez strážce hnízda, orlí vejce však do gladiátoří brány nesnesl. První jarní vítězství bylo na světě a to hned se šadautem pro chytajícího novináře z Vodovy. Tři body jsou z tohoto utkání zcela zasloužené, pasivní Orel a skvělá defenziva Glads hovořily jasnou řečí. čtěte více