Články

Orel Řečkovice - Glads A 2:4 (1:1)

Druhý zápas nás čekal starý známý soupeř - Orli z Řečkovic. První gól opět obstaral Šuvy, Orli však zakrátko srovnali a po změně stran šli i do vedení. To trvalo necelou minutu, když vzápětí po rozehrávce gólový náskok soupeře razantně odmítl Vojta střelou od levé autové čáry. V závěru utkání se prosadili i doposud "spící" snajpři Jura s Majklem a Glads tak mohli jít slavit 9-bodovou neděli třeba i na bedny. Největším soupeřem pro nás tentokrát byl extrémně přilnavý povrch Kuřimské haly, v němž zůstalo zachycených mnoho z našich potenciálních brejků, a to často již v zárodku. I s takovou nepříjemností jsme se však dokázali svou bojovností a nasazením vyrovnat. - Příznivá byla i převaha našich fanoušků v hledišti (tedy až do závěru druhého utkání, kdy se do ochozů nahrnulo mnoho mladých Orlů čekajícíh na následný trenink florbalu :D ) čtěte více

FK KOBRA BLANSKO - Glads A 2:3 (1:1)

Áčko vstoupilo do nové sezóny daleko lépe, než Benfika, a to hned dvěma dnešními výhrami. V prvním utkání po úvodní Šuvyho trefě jsme sice těsně před i po poločasovém hvizdu nechali hbitě se pohybující Kobru z Blanska uštknout a vypadalo to na podobný průběh, jaký měl páteční zápas fotbalové reprezentace. Nicméně ve formě hrající Šuvy přidal i druhý zásah a v poslední minutě přiklonil misky vah na naší stranu Vojta po Samiho rozehrání přímého kopu. čtěte více

Glads A - Remos Oslavany 4:2 (1:0)

V nedělní večer Áčko navázalo na B-tým a vyprovodilo z domácí haly Oslavany bez bodu. "Povinná" výhra s posledním celkem KP se však nerodila lehce. V první půli si jediný zářez připsal Majkl při jednom z úprků sám na golmana. Na všechny ostatní akce nafasovali hráči slepé náboje, a tak jsme mohli být rádi, že soupeři nesrovnali z některé z ojedinělých, ale nebezpečně vypadajících šancí. Po změně stran jsme přidávali nevyužité šance i chyby vedoucí k pokusům soupeře. Poté, co si připsal druhý gól Majkl a vedení pojistil Jura, se Oslavanům povedlo také jednu ze svých akcí proměnit. Opět na rozdíl tří gólů nás posunul přesnou trefou Sami a hosté sáhli k powerplay. Ta se jim však několikrát málem vymstila, tak se vrátili ke hře s gólmanem zalezlým zpátky v bráně. V poslední minutě jsme ještě tradičně hloupě inkasovali po chybě na půlce a přesném zakončení nájezdníka z Oslavan, nicméně tentokrát to na rozdělení bodů naštěstí nemělo žádný vliv. čtěte více

ASM C - Glads B 2:1 (1:0)

Včerejší závěrečný zápas základní části KP II odehrálo béčko proti ASM C ve stylu - "O nic nejde/už nemusíme." Sice jsem měli většinu první půle balón, možná i více zakončení, ale stříleli jsme jen slepými, navíc jsme se čím dál častěji snažili hrát přímou cestou do zabetonovaných pozic soupeřovy obrany místo trpělivé kombinace. Mitra naopak chytře šetřila síly a vyčkávala na příležitosti k protiútoku. Z toho jsme dostali i první gól - po naší ztrátě dostal útočník soupeře rychlý míč dopředu, kde se otočil na hrušce kolem našeho obránce, a vcelku bez problémů zakončil do horní části brnaky. Po změně stran se hra vyrovnala, soupeři byli odvážnější a nám docházely síly (zřejmě málo běháme po lese). Nicméně právě to nám nahrávalo k tomu, abychom i my občas vyrazili do brejku. Žádná z akcí se však neujala. Soupeř navýšil skóre podobně jednoduše jako při prvním gólu - otočka kolem bránícího hráče (tentokrát v hloubi vlastní poloviny) a úprk v přečíslení 2 na 1 zakončený přes bezmocného Roba. Zkorigovat výsledek se nám povedlo po přímočaré rozehrávce z autu a Šprtově zakončení z první do odkryté části branky. Dalo by se říct "Jak snadné!", ale zopakovat se nám to nepovedlo ani do odkryté branky ani při závěrečné powerplay. čtěte více

Glads A - Saňaři 3:5 (1:1)

A - tým přivítal Saňaře velkoryse, když jim už ve 40. vteřině utkání daroval první gól. Naštěstí do dvou minut srovnal Jura, jehož na zadní tyči našel Palo. Do poločasu se prostřídali větší či menší šance na obou stranách, škoda, že jsme nevyužili žádnou standartku. Neobvykle se hosté uchýlili k powerplay už v první půli za nerozhodného stavu. Tuto situaci jsme bez větších problémů zvládli, nicméně zaskočit soupeře gólem přes celé hřiště se nám nepovedlo. Po změně stran jsme zlepšili kombinaci i přistupování k hráčům při bránění. Do vedení však šli Saňaři. To nějak nabudilo naše ofenzivní síly a do dvou minut jsme otočili skóre po Adamově střele a Palově otočce na hrušce a přesném zakončení. Z brejku ani rohu k navýšení našich vstřelených branek nedošlo a následně jsme si také vybrali slabší dvojminutovku, kdy pro změnu otočili vývoj utkání po nedůsledném zatažení obrany zase hosté. Tečku si do vlastní sítě srazil hlavou při obranném zákroku Švanci.  Opět nevyužité šance a standartky a individuální chyby nás stály další body z domácí arény. čtěte více

Glads A - Helas B 4:5 (2:3)

Áčko ve večerních hodinách odehrálo možná pro mnohého diváka až nečekaně vyrovnané utkání s vedoucím celkem KP - béčkem Helasu.  Samozřejmě jsme nehráli otevřenou partii, ale soustředili se na důslednou obranu a protiútoky. Nepoložil nás ani první lacině inkasovaný gól a otočili jsme dvěma brejky stav na 2:1. I přestože Robo několik nedůsledností v bránění uhasil, dvě z našich chyb ho dostali do pozice přihlížejícího diváka při nekompromisních zakončeních borců se zkušenostmi z 1. ligy, či juniorské reprezentace. Do druhé půle jsme šli s pouze jednogólovou ztrátou, takže nebyl důvod k panice, či měnění taktiky. Důsledně odmakané bránění s jistotou mezi tyčemi bylo odměněno Šuvyho míchanicí se zakončením z otočky pod břevno. Snajpr hostů nám však nechtěl nechat ani bod, navedl si míč na střed a skrytou střelou přesně k tyči dostal svůj tým na koně. V závěru si ve vápně stopl těžkou Roziho příhru opět Šuvy a procedil gólmana hostů - 4:4. Stačilo neinkasovat cca 1 minutu a bod s cenou vítězství mohl být doma. To však odmítl opět hráč s číslem 21, jenž si stopl osvobozující nákop z našeho vápna a jako tank proběhl z vlastní půlky až do ideální palební pozice ze středu hřiště a 8 vteřin před koncem típl naděje domácích gladiátorů. Bodík by utkání slušel lépe, nicméně závěry utkání nám tuto sezónu opravdu nejdou. čtěte více

Hustopeče B - Glads B 9:6 (3:3)

Béčko Hustopečí nastoupilo rozhodně připravenější než na podzim. Opět musíme nepříznivé skóre otáčet, tentokrát z 0:1 na 3:1. Hustopeče však do poločasu srovnávají.  Celý druhý poločas se s Hustopečemi přetahujeme o vedení a remízový stav. 5 minut před koncem saháme za stavu 6:7 k powerplay, ta se však nedaří a rychle inkasujeme. V závěru ještě fotbalové nedáš - dostaneš a dnešní gólový účet soupeř podtrhl na 6:9. První výhra Hustopečí v této sezóně tak padla na naše bedra. čtěte více