Články

Glads A - Panama 2:0 (2:0)

Kličkovaná Panamským průplavem nebyla hladká, znamenala jako vždy fyzické utrpení, ztrátu psychické rovnováhy i mentálních sil. Gladiátoři se rozhodli čelit oranžovým středoamerickým indiánům maskováním v podobě bílých dresů a aktivní vysunutou obranou. A to v úvodní polovině zápasu přinášelo úspěch. Glads odebírali soupeři míč už na polovině a nepouštěli ho ze svého držení. Odměnou byla přečíslení Kauliho a Bubáka nebo Toniho krásná střela z dálky. Největší šance se zrodila po sklepnutí z hrušky a střele Adama - tyč! Druhá čtyřka se osmělovala a aktivně napadala. Pohyblivý Rozi obral soupeře a za zběsilého mávání volného Samiho nejdříve míč neomylně navedl do rohu, kde si položil zbylého soupeře na zem a teprve poté našel spoluhráče před prázdnou bránou - 1:0. Pokračovala tvrdá hra z obou stran s občasnými triky oranžových v podobě modlení k místnímu božstvu oblečenému v černém, nebo hra na leklého kapříka v panamských vodách. Nakonec to byli domácí, kdo musel tři minuty před poločasem lovit z vody utonulého Bubáka, jemuž vyrazila dech oranžová sprcha. Po chvilkovém kříšení spoluhráče vzal domácí lodivod timeout na válečnou poradu, jejímž výsledkem byl precizně zahraný a Samim zakončený „Ježura ze středu“ - 2:0! Druhá polovina zápasu již mnoho krásy nepobrala. Pozorná obrana domácího parníku s vysokým Komínkem na své zádi sice nepustila hosty do vážnějšího gólové šance. Ale neúnavné napadání oranžových proměnilo hru v množství osobních soubojů a ztracených nebo odkopnutých míčů domácími Glads. Do velké šance se dostal Adam, který po vykličkování mezi třemi soupeři na půlce uháněl sám na branku, ovšem panamský indián prokázal svou mrštnost. Jeho vyhození následně vystihl Majkl, kterému se míč odrazil od ramene a snášel se obloukem do branky. Tam ho však na brankové čáře zastavila rukavice gólmana. Powerplay oranžových opět neznamenala vážnější ohrožení branky domácích. Naopak Luděk vypustil ze svého Komínku dělovou kouli, která skončila na tyči opuštěné brány. Neodpovídající poměr zapískaných faulů bílých a oranžových vyústil dvě sekundy před koncem v trestnou desítku, která však zůstala nepotrestána. Středoamerická nájezdní výprava tak byla úspěšná a Glads získali cenou kořist. čtěte více

Mitra B - Glads B 3:2 (1:1)

čtěte více

Glads Cup 2015 si vyzvedla SK Líšeň

Vítězný pohár mohl v 2. ročníku Glads Cupu zdvihnout nad hlavu tým SK Líšeň. Díky své neprostupné obraně jim k tomu stačila výhra a dvě remízy. Nejlepším střelcem se stal Martin Oščádal z Atraps, celkově druhého týmu. Třetí skončili Žabinští vlci a čtvrtí domácí Gladiators. Atraps - Gladiators2:0 SK Líšeň - Žabinští vlci6:1Gladiators - SK Líšeň1:1 Žabinští vlci - Atraps5:3 Žabinští vlci - Gladiators2:2 Atraps - SK Líšeň2:2 Celková tabulka: 1.SK Líšeň9:45 b. 2.Atraps7:74 b. 3.Žabinští vlci8:114 b. 4.Gladiators3:52 b. čtěte více

Glads A - United Ivančice 11:1 (4:1)

Ivančice přijely do Brna jako poslední tým tabulky a minimálně na začátku zápasu připravily domácím Glads horké chvilky. Konečný výsledek je tak k nim z tohoto pohledu značně krutý. Domácí se dostali záhy do vedení, zasloužila se o to dvojice Jura - Majkl. Následně se hrála dosti zběsilá hra nahoru dolů. Toho využili hosté a po chybě v rozehrávce vyrovnali z rychlého brejku. Následně měli několik výborných příležitostí, včetně nastřelené tyče, výborný Lanza je však vychytal. Pak už diktují průběh špílu domácí. Po vykřížení útočníků skóruje do šibenice Mates. Do poločasu stihnou domácí navýšit na 4:1. Ve druhém poločase se již hraje v poklidnějším tempu a domácí střílí odevzdanému soupeři další góly, šance střídá šanci. Ivančice se přesto občas dostávají k nebezpečným brejkům, výsledkem jsou však pouze 2 tyče a další zázračné zákroky domácího brankáře, gól žádný. čtěte více

United Ivančice - Glads A 2:3 (0:1)

Odhodlaní a pro tentokrát nepokorní Glads se vydali na dlouhou štreku do Ivančic s cílem urvat venku první výhru. Výsledek se ovšem nerodil lehce, a to nejen díky několika desítkám Zemanových voličů na domácí tribuně. Od první minuty byl míč převážně v držení domácích, kteří obléhali polovinu Glads. Šance však přibývaly na opačné straně hřiště. Glads vyráželi do rychlých brejků, které se jim však zprvu nedařilo efektivně zakončovat. Ilja snad dvakrát v průniku z levé strany, břevno po rohu, další dvě možnosti Samiho zakončit z rohu. Neujala se ani Majklova kličkovaná, při které obešel všechny protihráče soupeře (včetně těch z lavičky, kteří stihli mezitím vystřídat). Finální zakončení se mu totiž nepovedlo. S přibývajícím časem hrozili i domácí a vytvářeli si výrazné šance, většinou po střelách z větší vzdálenosti nebo následně i ve dvou samostatných nájezdech. Vše ale jistil jistý Lanzík. Stav konce poločasu tak určil až Maty, který se zapomněl za zády obránců a odražený míč z půlky chladnokrevně uklidil pod vyběhnuvšího brankáře - 1:0. Druhá půlka se odbývala ve stejném duchu, snad jen s tím rozdílem, že šancí bylo více, a to na obou stranách. Nastupuje i kapitán Rozi, který svou agilitou při bránění sklízí potlesk lavičky. Majkl, jak je jeho zvykem, prokličkuje hřiště a předloží míč Pavlovi. Ten může zopakovat svůj gól z minulého zápasu jako přes kopírák. Klička a točené bodlo k tyči - 2:0. Konečně se Glads napočtvrté povedl roh a Sami po zemi na bližší tyč překonává brankáře hostů - 3:0. Šest minut do konce, poklidné vedení. Zdálo by se, že je rozhodnuto. Ne však v zápasech Glads. Fauly na kontě Glads rychle přibývají a po sporném faulu ve středu hřiště soupeř kope první desítku. Lanzík zkušeně kryje. Přechody do rychlých protiútoků nyní připomínají zoufalé odkopy a převládá snaha ubránit za každou cenu. Bez možnosti faulu je však situace pro Glads stížena. Hosté toho využívají a po střele vytěsněné Lanzíkem pohotově dorážejí - 1:3. V následné powerplay prochází střela z velmi velké vzdálenosti Šprtovi mezi nohama a Lanzík již nemůže reagovat - 2:3. Následně Majkl neproměňuje samostatný nájezd na pasra v rozlišováku, Pavel těsně míjí opuštěnou branku obloučkem přes celé hřiště. To může mrzet. V posledních dvou minutách se hosté snaží několikrát upadnout a vymodlit si desítku. Často se jedná o teatrální pády, až na ten v poslední vteřině zápasu. Nezaujatí fanoušci tvrdí, že "se i písknout dal". Domácí ale šanci na další desítku nedostávají a Glads odcházejí ze hřiště s plným bodovým ziskem za trvalých výkřiků místních výpitků. Skvělý výkon, skvělý Lanzík, dobrá defenziva i rychlé brejky. Jen gólů mohlo být na naší straně víc. čtěte více

Slovan Brno - Glads A 9:3 (3:0)

Několik omluvenek, nemoc a nízké sebevědomí. To vše se mlelo v hlavách Glads tak, že už u Rajhradu prohrával tým 0:1. Po příjezdu do Pohořelic už se nemuselo ani hrát. První poločas patřil jednoznačně aktivním domácím, kteří trvale napadali rozehru Glads a velmi lehce jim odebírali míč. Alespoň ze začátku to vypadalo, že defenzíva Glads si s následnými útoky Slovanu poradí. Stačily ale dvě individuální chyby v obraně a o výsledku utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Třetí zásah do Koudisovy klece padl po ztečované střele z přímého kopu téměř z poloviny hřiště. Ve druhé půli otevřeli Glads hru s cílem alespoň vstřelit pár gólů. Po pěkných útočných kombinacích si vytvářeli šance a občas se i usídlili na polovině soupeře. Útočné hra Glads se výrazně zlepšila. Odměnou byly góly Franze po rychlém brejku 3-1, Samiho a Roziho po narážečce s hruškou. Každý tvrdě vydřený gól byl ale vzápětí odměněn dvěma góly domácího Slovanu, který nemilosrdně trestal z rychlých protiútoků a desítka kontě Glads se nezrodila jen díky výtečným zásahům Koudise v závěru utkání. čtěte více

Glads B - Blue Flames 6:0 (2:0)

V prvním letošním zápase nenadělaly Modré plameny na Okruhu výraznějších škod a červené hasičské jednotky Benfiky je sfoukli jak svíčku. Glads se od začátku prezentovali dobrým pohybem, svižnou kombinací a pohotovým návratem do zatažené obrany. Pohodu v týmu nastolil dvěma zásahy Rozi. Soupeř se dostal v každém poločase do jedné výrazné šance. V obou případech střely vytěsnil na tyč nebo do zázemí dobře chytající Koudis. Ve druhém poločase následovaly pohotové zásahy Samiho, dorážka Majkla do prázdné brány z větší vzdálenosti (po tom co Rozi odmítnul hattrick a orazítkoval jen tyč) a skryté bodlo Willyho. Pěkná kombinační hra, dost branek - solidní úvod sezony. čtěte více