Články

U Boba - Gladiators A 1:3 (0:3)

Výborný vstup do utkání, pevná obrana a skvělý Víťa. Přesně tohle byl recept jak si uloupit tři body u průběžně druhého týmu tabulky. Glads vletěli do utkání náramně. Hned v první minutě utkání kdy bráchové Vašinovi rozehrávali aut, mladší z nich nechytatelnou střelou vymetl pavučinu v horním růžku soupeřově brány. A to nebylo vše. O dalších 5 minut později se hosté radovali znovu, kdy po přihrávce Olega svou šancí nepohrdl Majkl, který se protáhl po lajně a zamířit nechytatelnou ránu pod břevno. Tento vynikající vstup do zápasu částečně ochromil soupeře U Boba, kteří přišli až v nezvykle vysokém počtu hráčů do pole. Důsledná obrana v podání Bubáka, Bráchy a Šváry úplně vymazala v první půli jejich (i celkově v Okresu) nejlepšího střelce. V 16 minutě navýšil skóre Majkl, který vyzobl na soupeřově půlce míč a svým typickým slalomem podél vápna obehrál další dva protihráče a chladnokrevně lehkým dloubáčkem přehodil nohy brankáře a míč krásně zapadl ke vzdálenější tyči. Majkl tak na jaře našel svoji střeleckou formu a táhne Glads k lepším výsledkům. Soupeři se v první půlce již na nic nezmohli a Glads nadále hrozili a obzvláště po standardních situacích se dostávali do slibných zakončení. V druhé půli si Glads celkem zkušeně hlídali vedení a když už propadli tak si v bráně skvěle počínal Víťa, který vychytal i samostatný "nájezd" soupeře, kdy se bravůrně stihl vrhnout soupeři pod nohy, který mu předtím udělal krásný blafák a už se pomalu radoval z gólu. Obětavé bránění všech Gladiátorů vedlo k deptání soupeře. Až na jednu šmudlu, která se taktak dokutálela do brány, přes asi 4 clonící hráče se Bobovci k většímu tlaku nedostali. Ještě v závěru zkoušeli s výsledkem něco udělat při powerplay, ale obětavost červenočerných je k větší šanci nepustila a výsledek zápasu se již nezměnil. čtěte více

SK Líšeň - Glads A 1:0 (1:0)

Odložený zápas z podzimu do jarní části se známým soupeřem z Líšně body nepřinesl.  Tentokrát si Gladiátoři zavzpomínali na staré časy z nižšších soutěží, kde dvojzápasová klání bylá na víkendovém pořádku. Původně moc neoblíbená varianata dvojzápasu s jednozápasovou pauzou nakonec přišla asi docela vhod. Jelikož Glads kousali ještě pachuť zbytečně ztraceného zápasu (výsledkem byla remíza) s předchozím soupeřem, tak hodinová pauza na zklidnění hlav přišla vhod.  Když borci v červeném nastupovali ke klání se starým známým soupeřem, tak snad kromě jedoho nového protihráče se jednalo o staré známé tváře. Takže Glads očekávali jako vždy urputnou obranu soupeře, tvrdé souboje o míč a ani centimetr placu zadarmo a k tomu nepříjemné brejky s kvalitním zakončením a možná i právě proto doposud Lišen nepoznala pachuť porážky. Očekávaní se vyplnila. Bohužel pro červené přišel hned v úvodu ten nejhorší scénář a po pár minutách se soupeř prosadil z brejku, když s nutnou dávkou štěstí propálil jinak dobře chytajícího Víťu.  Zkušení Gladiátoři však nezačali hned panikařit, ale dále hráli vyrovnanou partii s kvalitním soupeřem. Bohužel přes obranný vál se červenočerní jezdci dostávali jen ztěžka a výsledek první půle se již nezměnil.  Druhý poločas se podařilo Gladiátorům dostávat Líšeň pod větší a větší tlak, což právě u tohoto soupeře nebývá zvykem. Bohužel jako po většinu sezóny červení doplatili na neproměněné šance, které obvzláště proti pevné obraně přicházely jen zřídka. O to víc mrzelo, že se nepodařilo skórovat ani ze situací jako byly brejky dva na jednoho či dokonce dva na golmana. Závěrečná powerplay sice soupeře přitlačila do jejch obranného pásma, ovšem vyrovnávající gól nepřinesla. I když Glads odcházeli z haly v rozladěné náladě, protože si odnášejí pouze jeden bod, nutno říct, že za předvedený výkon by si za oba zápasy spíše zasloužili body čtyři. Bohužel impotence v útoku byla rozhodující a Glads tak už vyhlížejí návrat několika dlouhodobě zraněných střelců. Ovšem nutno podotknout, že herní projev na začátku roku 2024 byl velice slušný a je tedy na čem stavět v následujících zápasech.  čtěte více

Glads A - Stones 1:4 (1:1)

Vstup do sezóny se hráčům Galds neporadřil podle představ.  Už před zápasem, se řešil stejný problém jak v loni na konci sezóny, tedy koho ještě dopsat na soupisku, tak aby Glads byli schopni nastoupit. Proto také byl ze "záhrobí" povolán Maty, tak abychom nastopili aspoň v počtu 6+1. Gladiátory čekel nepříjemný soupeř Stones, který vyníká svoji defenzivní hrou. Zápas se celou dobu nesl ve stejném duchu. Glads drželi balón na kopačkách, ale nic závažného se před soupeřovou bránou neodehrálo.  Až právě "nově" dopsaný hráč na soupisku Maty, prostričl míč po lajně na Peťu H. který z lajny prostřelil golmana hostí a Glads šli dovedení. Ovšem soupeřům se podařilo brzy srovna z přímáků, který rozehráli dostrany a odtud se soupeřův hráč dokázal prosadit do horní poloviny brány. Zbytek poločasu se nesl ve stejném duchu, červení se snažili prosadit přes "kamenou hráz" u brány soupeře, ale nedařilo jej něčím překvapit.  Do druhé půle Glads vstoupili tím nejhroším způsobem. Po zrátě v zadních řadách se prosadil hostující účotčník. Glads celý druhý poločas marně dobývali kamenou tvrz soupeře. Proto se 5 minut před koncem červenočerní rozhodli jít do Powerplay. Bohužel ani tam se Glads nedařilo a když se soupeř po chybné a pomalé rozehrávce chopil balónu a přes celé hřiště skóroval, tak na Glads padla deka, došly síly a už se k ničeme vážnému nedokázali odhodlat. Glads už ani nepokračovali v powerplay a celý útrápený výkon zavřšili ještě 18 vteřin před koncem, kdy soupeřem dovolili z brejku ještě jedním gólem urpavit skóre na konečných 1:4 ze pohledu Glads. čtěte více

Wodowa - Glads A 5:0 (2:0)

Na tento zápas se Gladiátoři scházeli velmi těžce. Okleštěná sestava, kdy byli Glads nuceni povolat i ne ještě stoprocentního Šprta, který si tímto připsal první start v letošní sezóně, nevěstila nic dobrého. Čekal nás tým Wodowa, který byl o bod za námi.  I když se Glads scházeli jak švábi na pivo, tak začátek utkání měli  pod kontrolou, ovšem k vyložené šanci se nepropracovali. Wodowa hrála z velmi zabezpečené obrany, na které si Glads lamali zuby. O to bylo horší, když po velkém tlaku na Rumana, který nezvladl odkop při presu soupeře, šla z ničeho nic Wodowa do vedení. Nadále se hra vyvíjela tak, že Glads bušili do zavřených vrat soupeřova bloku. Když po dalším nedůrazu před naší bránou soupeř skóroval do prázdné branky, šlo se do kabin za nepříznivého stavu 0:2.  Glads tajně doufali, že přijde pověstná Csaplárova past a že se konečně prosadí přes výtečnou soupeřovu obranu. Bohužel Glads byli bezzubí. Když už prošli přes obraný val, tak ztroskotali buď na dobře chytajícím golmanovi, nebo jen orazitkovali brankovou konstrukci. Po dalším našem nedůsledném bránění a nedůrazu před bránou dali soupeři další gól. Na některé Glads dopadla deka poté, co nebyli schopni prolomit soupeřův blok a ze zvyšující se frustrace dělali další a další chyby v obraně. Po dalším inkasovaném gólu to někteří Glads už psychicky vzdali. Soupeř tedy pak upravil skóre na konečných 5:0 a Glads nezbývalo nic jiného než jim pogratulovat. Výsledek vypadá hrozivěji než jaká byla hra, bohužel marnost ve finální části a zakončení stála Glads první letošní prohru a nemožnost se dostat zpět do zápasu. čtěte více

Orel Řečkovice - Glads B 2:4 (1:0)

Orel Řečkovice, náš dlouholetý a tradiční soupeř se kterým mám lepší bilanci. Navíc Orli do Tuřan doletěli jen ve čtyřech plus „golman“ a ještě už měli jeden zápas za sebou. Naproti tomu Glads v hojném počtu, kde na první zápas byl spočnut Rozi, který vše jen sledoval z tribuny. Tudíž zdálo by se že jasná záležitost, ovšem realita byla trošku jiná. Pokyn před zápasem zněl jasně, je jich málo, nemají na střídání, trošku je rozběháme. Ovšem dění na hřišti tomu neodpovídalo. Glads nastoupili na palubovku a běh chvilky se přizpůsobili tempu soupeře, který takticky dobře bránil a zbytečně se neunavoval nějakým během. Navíc jeho brejky byly docela nebezpečné. První gól do naší sítě přišel poté co, se Kauli snažil konstruktivně připravit rozehrávku od naší brány, ovšem tři soupeři byli už i na něj moc a po ztrátě míče šli Řečkovice do vedení. Když si soupeři brali v polovině prvního poločasu time, bylo trestuhodné že snad jediný z nich byl trošku udýchaný a měl lehce orosené čelo. Ovšem ani oddechový čas hráče v červeném dresu nevyburcoval k lepšímu pohybu na hřišti a tak k utrpení Roziho a Jury, kteří zápas sledovali z tribuny, se nezáživný futsal nadále odehrával a šancí na obou stranách bylo poskromnu. Tudíž první poločas se dohrál v nezáživném tempu, bez důrazu a nasazení a tak trošku chodícím futsale. Očekávání diváku, že snad druhá půl přinese změnu, se trošku naplnila. Nejdříve Willy vyhrál souboj u postranní čáry, kde udržel míč proti dvěma soupeřům a pak jej prostrčil na Majkla, který uklidil míč bodlem na zadní tyč. Tento gól trošku nakopl tým Glads, kteří zvýšili svoji aktivitu a tím přispěli k lepšímu držení míče, která vyústila k vedení 2:1, když pěknou kombinaci zakončil Švára. Zdálo se, že se odpor Orlů zlomil, jenže za chvilku na to, po nezdařilém výhozu Rumana, byl stav opět 2:2. Ikdyž Glads měli herní převahu, tak se do vyložených šancí nedostávali. Trápení hráčů v červeným ukončil až Kauli necelých pět minut před koncem, když ránou z první pod břevnu z prostoru vápna nedal brankáři šanci. Poté po jedné z mála pěkných akcí, které v zápase byly k vidění, Hložis stanovil konečné skóre 4:2, když po krásné narážce a rozebrání obrany zametl míč nechytatelně pro golmana do sítě. Utrápený zápas, který se naštěstí s končícím se časem přehoupnul na naši stranu. čtěte více

Glads B - Atraps C 4:2 (1:0)

Po čtrnácti dnech to tu je zas, opět proti nám stojí tým Atraps. Ovšem tentokrát se střetáváme na neutrální půdě v Tuřanech, kde naše benfika hostí ještě mladší sestavu týmu Atrapas. Již před zápasem Glads počítají ztráty, když ze zdravotních důvodů nedorazil jeden z našich obránců. Ovšem zkušené pasry v rudých dresech tento okamžik nerozhodil a Glads nastoupili do špilu se třemi obránci a čtyřmi útočníky.  Gladiátoři drželi obraný vál před Rumanem, se kterým si hosté nedokázali vůbec poradit. V druhé polovině prvního poločasu se glads neukvapili a  dobře nabíhající Rozi, který na sebe strhl pozornost bránících hráčů, udělal prostor pro Šváru, který potáhl balón po lajně a nekompromisní střelou na zadní tyč překonal hostujícícho golmana a tím stanovil výsledek prvního poločasu.  V druhé půli se Glads podařilo střelit brzký gól, když Willy rozehrál roh po lajně, kde si Jura navedl míč na střed a zakončil do bližšího víka. V tu chvíli se Glads dostali do herní pohody, skevěle bránili a tým Atraps marně zkoušel projít velice dobře zorganizovanou defenzivou. V pohodě hrající domácí měli více gólových příležitostí, ovšem dobře chytající golman hostí je likvidoval. Další gól tak přidal až Rozi,který po skvělé kombinaci se Švárou z úhlu přehodil golmana. V  tu chvíli se hosté odvážil k powerplay, ikdyž do konce zápasu zbývalo přes 7 minut. Ikdyž Glads dobře bránili, v početní převaze se přeci jen ujala střela hostujícího golmana, která propadla až na zadní tyč. Klid na domácí kopačky přidal opět dnes netradičně hrající v útoku Švára, který získal v powerplay hostí míč a přes třičtvrtě hřiště jej poslal do odkryté brány a tím stvrdil svůj skvělý výkon s bilancí 2+1. V závěru jen hosté korigovali výsledek na končený stav 4:2.  čtěte více

Glads A - Saňaři 3:5 (2:2)

Je tu první letošní porážka týmu Glads. Červenočerní bouhžel nestačili na nováčka v krajském přeboru a po vyrovnaném boji nakonec odcházíme z domácí palubovky bez bodu.  Přitom Glads vlétli do zápasu velice rychle a již ve druhé minutě poslal Palo po přihrávce Michala domácí do vedení. Jenže hosté se z obdržené branky nezhroutili a hned po třech minutách vyrovnali, to když jejich rychlonohý útočník zavěsil míč přesně do šibenice. Hra byla celou dobru vyrovnaná a akce se střídaly na obou stranách. Tudíž to byl pro diváky velice zajimavý zápas a o góly tu nebyla nouze. Další zářez na pažbu si připsal Vojta, kterému krásně sklepl míč na hrušce Šprt a Vojta z hranice vápna propálil vše co mu stálo v cestě 2:1. Saňaři se s průběhem zápasu nechtěli smířit a přidávali na intenzitě směrem kupředu. Tři mininuty před koncem se jeden ze saňařu prosmýkl krásně celou naši obranou a naštěstí jen rozezvonil tyč za skvěle chytajícím Lanzou. Tato situace nakopla hosty do dalšího tlaku, z něj si vykoledovali v 18. minutě přímák z nebezpečného místa. Lanza si však se střelou poradil. Bouhžel se Gladiátorům vedení do poločasu nepodařilo udržet a minutu před koncem, po závaru před vlastní bránou, kde se nám ani na třikrát nepodařilo dostat míč pryč, nás soupeř potrestal gólem. Tudíž v polovině zápasu se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu. Do druhé půle vletěli Saňaři jak pokropení živou vodou a už po půl minutě se dostali do brejku, který nekompromisně proměnili. Šance byly na obou stranách, ale ty větší bouhžel před bránou domácího týmu. Šanci na obrat zápasu držel nejdřív Lanza, který vychytal samostaný úprk jednoho z hostí a poté František, který vykopával míč z brankové čáry. Domací zabrali a Michal, který si vzal míč u vlastní brány, prošel půl hřiště a nekompromisní ranou do šibenice vyrovnal na 3:3. Hra se neustále přelévala z jedné strany na druhou, šance se střídaly na obou stranách. Jenže hosté dokázli jednu z nich proměnit a po teči vlastního hráče se dostal míč za naší brankovou čáru. Glads tedy vrhli všechny síly do útoku. Soupeři už měli pět faulů, ale bouhžel dalšího faulu se už nedopustili a hráči domácích se touženého desetimetrového kopu nedočkali. Čtyři minuty před koncem sáhli domací k powerplay. I když zbývalo hodně času, tak kromě asi jedné povedené šance, kterou se ovšem nepodařilo důrazně zaknočit, si Glads velké ohrožení soupeřové brány nepřipsali. Více hrozil soupeř, který zkoušel přes celé hřiště trefit opuštěnou bránu domácího celku. Což se jim nedařilo, proto těsně před koncem změnili svůj odkop v přihrávku za obranu, kde jejich rychlý útočník pojistil výhru Saňařů na 5:3. Pohled Vojty: Už těch výher v řadě v této sezóně bylo asi příliš. To si pravděpodobně pomysleli červení bojovníci po sérii pěti výher A i B-týmu. Tentokrát upustili od důsledné obranné hry a tak si Saňaři po přestřelce na Střední užili svoji první historickou výhru v Krajském přeboru JM. Domácí tím přišli o atraktivní možnost zůstat na čele KP. Glads se uvedli první brankou hned v první minutě. Nenápadnou nahrávku z půlky mimo branku hostů Palo jen lehkým obloučkem přesměroval na branku a k překvapení všech míč, po chaotickém zákroku brankáře, skončil za brankovou čarou -1:0. Snadná branka zřejmě ujistila domácí, že není potřeba přílišného úsilí a body zůstanou doma. Pohyblivý, techničtí a zatím lehce zakřiknutí Saňaři celkem rychle srovnali krásnou bombou z autu k bližší tyči – 1:1. Domácím se následně vydařila souhra obnovené první čtverky, Šprt na hrušce přiťukl Vojtovi a ten pohodlně zvýšil  - 2:1. Do konce poločasu se hrál futsal nahoru dolů, což domácí zrovna s týmem Saňařů rozhodně neplánovali. Několik svých šancí domácí nevyužili, zato hosté potvrdili svoje útočné kvality a těsně před koncem půle se po závaru a nepovedených odkopech domácí obrany prosadili přízemní střelou z hrany brankoviště – 2:2. Dle odborných analytikůJ v hale toto byl zřejmě klíčový moment utkání. Do druhé půle sice Glads posílili obranu změnou v sestavě (Švanci za Vojtu), nicméně hned po 33 sekundách hry situaci dva na dva hostující útočník se štěstím využil – 2:3. Hostům rázem narostlo sebevědomí a hlavně drobný plejmekr s číslem 9 dokázal každý svůj pobyt v obraně Glads nebezpečně zakončit. Po výhozu domácího branaře, krátké kličce krásně pálil Michal do horního rohu branky (3:3), ale to hosty příliš nevykolejilo. Saňaři totiž brzy znovu šli do vedení, střelu z půlky zásadně tečovali krátce po sobě dva hráči, takže nákop směřující zcela mimo branku nakonec dorazil až za záda bezmocného Jansy – 3:4. Domácí zkusili znovu drobnou změnu v sestavě (Vojta za Roziho), ale jejich útočné Glads manévry dnes postrádali drajv minulých zápasů. Power play v posledních 4 minutách přinesla jednu krásnou učebnicově sehranou akci, kterou ovšem domácí hráč bohužel nedokázal kvalitně zakončit. Zbytek přesilovky byl jen zmar, rychlá obrana Saňařů nedala šanci Gladiátorům prakticky ani rozehrát, navíc v poslední minutě dopravili míč do prázdné branky - 3:5. Škoda naivní obrany domácích, nevyužití váhavého brankáře soupeře a nepříjemná hlasitá radost početné návštěvy hostujících příznivců, toť nedělní večer očima Gladiátora. čtěte více