Články

Glads A - AB Střelice 4:2 (1:0)

Občasný divák mohl být lehce překvapen obstaróžní sestavou domácích, což ale neubralo nic na její kvalitě a naopak slibovalo od prvních minut napínavé okamžiky. Červení měli prvních 10 minut zjevnou převahu, ale byly to Střelice, které ztrapnil Víťa lapením nenadále 100% šance. Kontroval Oleg svojí velkou šancí. Střelice hrozily více v druhé části poločasu, který ale ověnčilo parádní sólo hráče 21 (PK), který klasicky chytře oběhl pár protihráčů a nájezd z boku zakončil chytrou střelou ke vzdálenější tyči. Možná se čekalo více od spolupráce KKK (Kejduš-Kašík-Kadlec), ale jejich čas měl ještě přijít.  Soupeř v druhé půlce nakonec přece jenom překonal výjimečného Víťu, ten se tím ale nedal rozhodit a do konce zápasu lapil ještě několik tutových šancí. Střelice sice šly do vedení v 30 minutě, ale nebylo jim to nic platné.  Glads v závěru přepli na vyšší výkon a už se to nedalo zastavit...Nejdřív Majkl ze střední vzdálenosti po rohu trefil po zemi k vzdálenější tyči. Necelé dvě minuty do konce Ilja klasicky překvapil všechny na hřišti místo střely kličkou do strany a suchým zasunutím kolem brankáře. Jeho poměrně obvyklý gól, ale netradičně vítězný. Zoufalý soupeř zkusil ještě power play, ale tu ztrestal Jura po velké klasice na hrušce od hráče číslo 5 (PK). Gólově ho napodobil málem ještě Ilja, ale jeho obranná skluzo-střela namířila přes celé hřiště přímo do tyče.  čtěte více

Atlantis - Glads A 2:7 (1:2)

Nebývalá zanaprázdněnost zdravých Glads přivedla do sestavy opět Šváru, obrovitého Džona do branky, ale také Petra Kadlece. A Bubák už od úvodních minut ukazoval, proč je tak oblíbeným spoluhráčem, byť se s některými musel teprve seznámit. Už po pár minutách našel France před brankou, který svoji střelu levou šajtlí zkušeně prostřelil brankáře. Soupeř sice záhy vyrovnal povedenou šibenicí ze střední vzdálenosti, ale to už pomalu Jura slavil pří dlouhém náběhu na zadní - 1:2.  Hlavně Petr Havránek poznával, že hrát s Bubákem znamená být stále ve střehu. Ten ho nezištně několikrát našel v krásné palebné pozici, což ho ale zaskočilo. Takže Glads uklidnil až urputný pressing Vojty, který donutil brankáře hostů mu nahrát před prázdnou branku. Na 1:4 pro Glads zvýšil stejný hráč po výzvě od koho jiného než Bubáka. Soupeře zkoušejícího často přecházet na hru v pěti lidech ztrestal Jura střelou přes celé hřiště. PeťaH se dočkal nakonec hned dvou branek, ale bylo to klasicky z "nehezkých" nahrávek. čtěte více

Glads A - Wodowa 6:8 (5:1)

Kdo by to byl řekl, že zkušeným pasrům nebude stačit poločasové vedení 5:1? Na podzim Wodova Glads potupila výsledkem 5:0, respekt byl tedy zaručen. Okleštěná sestava doplněná o letošního premianta Varyho začala velmi zodpovědně a předvedla v první půli vynikající výkon. Hned v první minutě sehráli Vojta a Šprt no-look-pass out, následovaly dva perfektní protiútoky sehrané v rychlosti na zadní tyč a soupeř rázem prohrával 0:3. Sice kontroloval z autu přesměrováním střílené nahrávky mezi Robovy nohy, ale dál vládli Glads. Jura se pěkně trefil k tyči, Vlasy učebnicově vyřešil brejk dva na jednoho a Vojta dával do prázdné branky.   A v druhé půli to začalo, nejdříve nenápadně. Robovi propadla pod rukou střela z daleké vzdálenosti, krátce na to František nevydržel provokace soupeře v našem brankovišti a byla z toho penalta. Glads si stále nepřipouštěli, že by jejich vítězství mohlo být ohroženo, přišel ale další rychlý gól, když soupeř postupující z rohu nějak procedil míč do branky na 4:5, následně se prosadil hráč po kličce na hranici vápna. To už Wodowa hrála ve velké euforii a Glads sbírali jeden faul za druhým, což vyústilo v desítku a obrat na 6:5. Když Wodowa střelou přes celé hřiště do opuštěné branky zvýšila na 7:5, zdálo se, že je hotovo, nicméně skóre stále nebylo uzavřeno. Jednu ze střel soupeř ztlumil rukou, Jura z penalty snížil na 6:7 a když se vyhrocený protivník nechal vyloučit, měli Glads k dispozici plnou minutu čistého času dlouhou přesilovku pět na tři. V ní však po ztrátě míče hasili situaci faulem, což vedlo k další desítce, která uzavřela výsledek na 8:6 pro Wodowu. čtěte více

Stones - Glads A 5:2 (0:0)

První půlka přinesla aktivní převahu Glads, nicméně bez velké šance.  V druhé půli se soupeř ujal vedení po relativně ojedinělé individuální akci. Červení se začali více tlačit do branky Kamenů, ale ti byli připraveni. Naopak přidali do otevírající se obrany Glads další zásah. A když se jim podařilo skórovat střelou přes celé hřiště, tak šli Glads do power play. Stones poměrně aktivně napadali rozehrávající hráče, ale proti Šprtově patou usměrnéné nahrávce na Hložise (50) na zadní tyči byli bezbranní. Následně si spravili chuť trefou prázdné branky. Glads dál hráli přesilovku poměrně dobře a přišla obdobná akce zleva jako před prvním gólem, tentokrát ale Šprt sám na zadní zakončoval. Nicméně Stones zchladili nažhavené Glads střelou na bližší tyč zaskakujícího brankáře a bylo definitivně rozhodnuto.  čtěte více

Glads A - Atlantis 4:3 (0:0)

Jelikož článek k zápasu ještě není na světě, vyzpovídali jsme hráče Vojtěcha Němce z jeho dojmů z euforického vítězství 4:3 nad Atlantisem. Vojto, na hřiště jste šel až ve druhém poločase, kdy vás trenér vystřídal s asi nejlepším hráčem první půle, Petrem Havránkem. Jaké to byly pocity? V našem týmu vládne diktátorský způsob řízení, netroufnu si komentovat toto rozhodnutí. Mám obavy o místo v sestavě i celém v týmu. První půlku jsem probrečel v koutě, kde jsem zpytoval svědomí po pozdním příchodu na zápas, ale to naopak bylo spravedlivé rozhodnutí. Bylo nás moc, trenér někoho posadit musel. Kluci první půlku hráli dobře, nebýt pořvávání Krypty v brance, tak by to bylo i celé v klidu. Po vašem příchodu na hřiště soupeř vstřelil dva góly a rázem vedl 2:0, to vám asi moc nálady nepřidalo, že?  Já jsem trenéra varoval, že začnou padat branky, všichni víme, jak umím bránit, ale na druhé straně jsem se přimotal do dvou našich slušných šancí, tak jsem si říkal, že to nebude tak zlé... Pak už byl zápas poměrně divoký, pamatujete si z toho něco? Ví se, že paměť nemáte nejlepší. Začal úřadovat trenér, strašně chtěl se zápasem něco udělat, pravda, soupeř vypadal hratelně. Šli jsme hned do power play, Tony dal strašnou ránu z pozice posledního, gól nás samozřejmě velmi povzbudil, pak na mě v pokračující power play procedil Majkl balón na zadní tyč a už to byla hrozná euforie. Už ani nevím, jestli Hložis náš třetí gól dával v power play nebo ve hře 5 na 5. Pak jsme trenéra přesvědčovali, ať už dál power play nehrajeme, že máme strach, že dostaneme gól. Přece jenom Krypta aspoň ty střely od půlky mívá. Ale co čert nechtěl, Atlantis snad minutu před koncem srovnal. Trenér myslel, že ho škrábne. Pak ale Jura našel takovým stříleným centrem Vlasyho sbíhajícího k brance a ten to tam dotlačil snad....víte čím:-) Zbývalo jen 8 sekund do konce zápasu. Myslel jsem, že ho radostí zulíbám:-) Náš brankář mu začal ihned nabízet specifické erotické služby... Hložis pak zavelel jít do hospody a to byl taky dobrý tah. Myslím, že bude jednou taky dobrej trenér. Dobře, co se dělo dál v šatně, nechme na fantazii čtenářů, a děkujeme za rozhovor.  čtěte více

ASM B - Glads A 2:2 (0:0)

Poprvé se Glads letos postavil tým, který měl zjevně ambice neodejít bodově s prázdnou. Nicméně červení měli slušnou sestavu a proto i trvalou mírnou převahu. Brankář ASM však dlouho žádnou z jejich střel nepustil za svá záda a k četným odraženým míčům měli Glads vždy daleko. Hned po rozehrání druhé půle vyšla ASM jednoduchá kombinace a střela z těžkého úhlu prošla Víťovi kolem nohy. Nutno podotknout, že v té době se již potýkal se zlomenou záprstní kostí v chodidle (což ještě nevěděl) a pohyb v brankovišti měl dost omezený. Kýženou branku Glads přinesla již záhy kombinace Jury s Palem, který dostal míč z rohu zpět před branku a jistě ho uklidil do sítě. Pak se rozpoutala vyrovnaná dlouhá bitva a bylo jasné, že kdo dá gól, bude mít alespoň nějaký bod. Šteští se nakonec přiklonilo k Vojtovi, jehož opakovaná střela z levé strany přece jenom zapadla ke vzdálenější tyči. Do konce scházely necelé čtyři minuty a ASM začalo ihned hrát power-play. Exkrajští borci ji po většinu doby bránili velice dobře, ale pouhých sedm sekund před koncem soupeř dostal míč z oblasti rohu kousek za vápno a trefil se přesně ke vzdálenější tyči - 2:2. čtěte více

Glads A - Stones 4:1 (1:0)

Se Stones nepadalo nikdy moc gólů (3 na zápas) a ani dnes to nevypadalo na změnu, přestože soupeř začal ve 4 hráčích v poli a s tradičním brankářem. Glads se snažili tvořit, většinu času drželi míč, nějakou šanci si občas vytvořili, ale kamenný gólman potvrzoval své kvality. Navíc Glads obranu zlobil vytáhlý útočník, který sbíral dlouhé nákopy ze své půle. Až Vojtova narážečka s Jurou u levé lajny změnila skóre, ne však obraz hry.  Ve druhé půli již soupeř pravidelně střídal, takže se hra opticky více vyrovnala. A za chvíli nejen opticky, když v jednom z průniků soupeř přesprintoval našeho obránce a pěkně vystřelil na zadní tyč, na což jinak jistý Ruman nedosáhl. Následovala urputná bitva, kterou rozsekl až čtyři minuty před koncem sražený Vojtův nákop na zadní tyč, který se poodrážel do branky Stones. V následné power play Franz přiťukl zblokovanou střelu Vlasymu, který z otočky u své branky trefil obdivuhodně tu soupeřovu. V poslední minutě ještě Jura raději doťukl Petrovu střelu na brankové čáře, ke které se střelec hezky dostal po kličce na hrušce. čtěte více