BBPress Cup 2007

0.0.0000 - Vojta
Letos si poprvé Glads zpestřili přípravu víkendovým turnajem s názvem BBPress Cup. Základní skupina se hrála v sobotu na Srbské, v neděli přišly na pořad osmifinálové skupiny a play-off v Řečkovicích. Všechny zápasy se hrály jen krátkých 2x10minut. Nutno předeslat, že náš tým si nevedl vůbec špatně, předváděl hodně aktivní hru směrem dopředu a v podstatě neustále celoplošně napadal a skončil velice velice blízko svému smělému cíli-umístění na bedně. Zůstaly za ním jak Řečkovice, tak tým Parmagianni.
Sobota
Sestava: Robo,Vojta, Radek, František, Hložis, Lukáš, Sammi, Bubu, Šprt, Majkl
Glads – Madrid B 3:2
Tým 2/3. třídy předvedl překvapivě velice dobrý výkon a sebevědomí Glads měli co dělat, aby utkání otočili z 0:1 na 3:1 a dovedli do vítězného konce. Protivník v závěru jen snížil, poté co si František nešťastně srazil balón do naší branky. Góly Majkl, Sammi, Lukáš.
Glads – Slovan Brno C 0:2
Na soupeře s působností od 1.třídy po divizi ani naše zvýšená aktivita v napadání neplatila. Stojatý, postarší soupeř ani pod tlakem nezmatkoval a nedělal vzadu chyby. Pár šancí jsme nedali, zato soupeř ano a suverénně tak postoupil z prvního místa naší F skupiny.
Glads – Agorstav 2:1
Soupeř bez čitelné příslušnosti k nějaké výkonnostní skupině taky poctivě vzdoroval, ale celkově vzato byl asi nejlehčí ze sobotního trojboje. Jedinou branku dosáhl po perfektně trefeném trestňáku. Ten se mu málem podařilo vzápětí zopakovat, ale naštěstí Roba zachránila spojnice naší branky. Góly Majkl a Radek.
Postoupili jsme tak z druhého místa ve skupině a v neděli jsme začínali osmifinálovou skupinou dvojzápasem již v 9:15.
Neděle
Sestava: Robo,Vojta, Radek, Hložis, Lukáš, Sammi, Bubu, Šprt, Majkl
Glads – ASK 3:1
Protivník ošlehaný boji v okresním přeboru budil respekt. Ovšem naše precizní obrana mu dělala velké problémy, ale nutno přiznat, že jsme situace hasili často i za pomocí drobných faulů. Velkou euforii trefil Lukáš, který vstřelil již v první půli naší první branku ze samostatného nájezdu. Soupeř kontroval otevřením hry a tím jsme si mohli začít připravovat další a další šance, zatímco ASK se do pořádné příležitosti nedostalo. A když už, tak nás podržel skvělý Robo v brance. Svůj famózní výkon podtrhl záhy Lukáš a střelou ze střední vzdálenosti nás poslal do vedení 2:0. Soupeř sice snížil, ovšem v otevřené hře se do úniku dostal Bubák a zkušeně přeloboval jinak kvalitního gólmana soupeře.
Glads – Victoria Tunisia 1:0
Čistě arabský protivník vykazoval všechny prvky fotbalových hračičků. Naše neúprosná těsná obrana jim ale kazila mnohdy příliš kombinačně řešené situace. Již v první půli jsme se bleskovými výpady dostávali do přečíslení, ale zlobila nás koncovka. V tomto utkání jsme nehráli moc dobře, situace jsme řešili bez přehledu, chyběl klid, vzájemná komunikace nesla zbytečné prvky kritiky. Naštěstí se podařilo jednou z akcí v druhém poločase doslova dotlačit míč do branky - trojkombinaci před soupeřovým gólmanem zakončil Sammi. Hlavní roli si v našem týmu tentokrát nepřehlédnutelně zahrál Robo, spolu s břevnem neúnavně čelil arabským kočovným nájezdům a nedopustil, aby jediný míč proklouzl do naší sítě. Trochu utrápené a šťastné vítězství nás poslalo z prvního místa v osmifinálové skupině do play-off na tým Tenerife.
Play-off
Na odpolední play-off program nás musel opustit Lukáš, asi náš dosavadní nejlepší hráč na turnaji, a také Robovy pracovní povinnosti zapříčinily, že do Řečkovic, kde se nedělní program konal, zavítal i další gólman „pair-excellence“- Michaeeel Jansaaa…
Sestava: Lanza,Vojta, Radek, Hložis, Sammi, Bubu, Šprt, Majkl

Čtvrtfinále
Glads- Tenerife 2:0
Poměrně přijatelný soupeř „splnil očekávání“ a nepředvedl nic, před čím bychom se museli sklonit. Stereotypní nepřesné výhozy slabšího gólmana na jediného lepšího hráče soupeře nám nedělaly výraznější problémy a mohli jsme z nich naopak my chodit do přečíslení. Jednu dvě vážnější šance pokryl Lanzik. Až po přestávce se nám podařilo konečně vstřelit branku a jejím autorem byl po rohu zatím velmi nevýrazný Vojta. Druhý gól spáchala dvojice Šprt-Bubu, kdy prvně jmenovaný skluzem jistil míč do branky.

Semifinále
Glads – Poclain 0:0, na penalty 2:3
Opět celkem přijatelný soupeř z 1.třídy opíral své šance hlavně o agilního robustního Slováka. Glads opět poctivě bránili, v této play-off fázi turnaje už i celkem čistě a opět byli asi lepším týmem. Dařilo se nám kombinovat a tvořit zajímavé šance. Nejblíže gólu jsme v první půli byli asi poté, co po jednom z průniků otřel Vojta svoji střelu z autu o tyčku soupeřova gólmana. Nicméně i další naše akce hodně zaváněly gólem, žel se nám nedařilo vzývaný gól vstřelit. To se nám v závěru málem zle vymstilo. Nejdříve dostal Vojta po druhém ostřejším souboji se zmiňovaným Slovákem druhou žlutou kartu a musel opustit hřiště, navíc tím poslal svoji družinu na 2 minuty do třech. Aby to nebylo málo, tak ihned po zvládnutém oslabení jsme museli čelit penaltě po nechtěné Radkově ruce ve vápně. Přes řadu svých klasických průpovídek se Lanzik exekutora nezalekl a famózně jeho dobrý pokus vyrazil. Následovalo ještě několik spornějších situací, které rozhodčí posoudili proti nám, ale i tak utkání dospělo k remíze a tudíž následovaly penalty. Bohužel soupeř ani jednou ze tří exekucí nezaváhal, zatímco Bubákovu střelu k tyčce brankář soupeře vystihl. To Poclain poslalo do finálové skupiny o třech týmech, což znamenalo, že Glads skončili na 4-6 místě…

Celkově turnaj hodnotím velmi pozitivně. Krátký čas zápasů sice hodně zkresluje, ale i tak jsme, myslím, předvedli, že v takovéto sestavě jsme schopni hrát vyrovnané partie i s podstatně výše hrajícími týmy. Možná škoda, že více hráčů nemohlo vidět zajímavou finálovou skupinu na vlastní oči, k vidění byla řada hezkých a poučných herních situací. Velkou mezeru stále vidím v rychlosti přenášení hry, přesnosti a četnosti nahrávek.

neděle 5.5 - 11:00