BB Press Cup 2009

14.8.2009 - Majkl
K prvnímu ostřejšímu prověření během letní přípravy se pomalu, ale jistě, sešli Gladiátoři v zajímavé sestavě, posílené dvěma bráchy Kadlecovými a znovuobjeveným Žirym. Přestože se naše skupina zdála být těžká, panovala v týmu před turnajem dobrá nálada. Skupina: Glads - FC Bastr 2:1(2:1) 1.poločas: Robo - Rad, Kačud, Sami, Beni - Žiry, Rozi, Majkl, Mara 2.poločas: Robo - Rad, Kačud, Sami, Beni - Žiry, Mara, Majkl, Willy Počáteční respekt ze soupeře hrajícího kraj brzy opadl, když jsme si všimli, že v brance stojí hráč z pole, jenž není při zákrocích nejjistější. Soupeř neměl nikoho na střídání, takže jsme se snažili hodně běhat a kombinovat. Z toho vzniklo několik nebezpečných střel, které si však cestu mezi tyče nenašly. Gól padl z našeho rohu, Beni uklidil Samiho přihrávku k bližší tyči a šli jsme do vedení - 1:0. Strůjcem dalšího gólu byl Majkl, ale zasloužil by si za něj, jak by řekli na nově, palec dolů. Místo jisté přihrávky dozadu poslal zpátky na Žiryho špek, na němž si smlsnul soupeř. Ten vypíchl přihrávku, oběhl našeho obránce a skóroval podél Roba - 1:1. Do poločasu však stihl Majkl svůj provar napravit, vybojoval míč na vlastní půlce, rozběhl se se spoluhráči do brejku 3 na 2 a když viděl, že se mu obránci rozestoupili, nerozpakoval se a napálil bodlo na nejistého brankáře, který dělovku nedokázal zachytit - 2:1. V druhé půli jsme se snažili hlavně neinkasovat, k čemuž musel svými zákroky přispět i Robo. V útoku se nám už prosadit nepovedlo, přestože některým akcím by gól slušel. V pauze mezi zápasy se podávalo občerstvení na počest Majklových narozenin připravované přítomným Krangem. Hráči nešetřili zaslouženou chválou jak vzhledu, tak i chuti futsalového dortu. Glads - SK Líšeň B 0:0(0:0) 1.poločas: Robo - Rad, Kačud, Sami, Beni - Mara, Rozi, Majkl, Willy 2.poločas: Robo - Rad, Žiry, Sami, Beni - Mara, Rozi, Majkl, Willy Druhý zápas ve skupině byl opět opatrný, protože taktika zněla neprohrát. Pak je postup z prvního fleku, vzhledem k remíze obou našich soupeřů, náš. Soupeř byl běhavý a nedělalo mu ani problém střílet z nejrůznějších pozic, takže jsme na hřišti všichni dřeli a i Robo si několikrát musel sáhnout na balón. Naštěstí ne za svá záda. Co ohánět se měl při našich zakončeních i soupeřův brankář, nicméně ani on gól nepustil. Dobře jsme zdvojovali jejich technika, zvaného Červ. Nenechali jsme ho připravit spoluhráčům žádnou tutovou šanci. Bohužel se nám gól vstřelit nepovedlo, pouze jsme dvakrát orazítkovali tyčku. To se v poslední vteřině povedlo i soupeři, ale od tyčky putoval míč jen do Robovy náruče. Po následném hvizdu rozhodčího náš gólman vztyčil pravici k nebesům ve vítězném gestu, přestože skóre bylo 0:0. I to naznačilo, že jsme odehráli kvalitní utkání a pohlídali si postup do vyřazovacích bojů v neděli z prvního místa ve skupině. Čtvrtfinále: Glads - Trýbováci 3:2(2:1) Do vyřazovacích bojů jsme nastoupili v trošku ořezané a pozměněné sestavě: Lanza - Rad, Kačud, Žiry - Sami, Beni, Willy, Majkl Soupeř - neznámí, mladí, běhaví kluci, kteří "si přišli zahrát". Jak Sami, vůdce týmu pro tento turnaj, řekl před zápasem: "Nejtěžší je vyhrát proti týmu, kterému o nic nejde.". Od začátku se hrálo ve vysokém tempu, což vyhovovalo hlavně běhavým soupeřům. Naštěstí zkušenosti byly spíše na naší straně, takže jsme je do nebezpečných šancí nepouštěli. Po Žiryho ráně z úhlu se do zakončení na malém vápně dostal Willy, ale trefil pouze těsně před ním klečícího brankáře. První gól padl do naší sítě. Soupeř rozehrál roh stříleným centrem do vápna a útočníkovo nepovedené zpracování zaplulo do brány nad Lanziho hlavou tak nečekaně, že sám střelec chvíli hledal, kam se míč odrazil a pak překvapeně konstatoval: "Tyjo, já jsem dal gól!" - 0:1. Naštěstí zbývala ještě spousta času a kluci chtěli spíš hrát fotbal, než betonovat výsledek, takže jsme se vrhli do útoku. Při jednom ze závarů před brankou soupeře Majkl přiťukl míč přes obránce Willymu, který pod padajícím brankářem poslal míč do branky a srovnal na 1:1. V druhé půli si své útočné snažení opět okořenili gólem Majkl s Willym, když se druhému jmenovanému povedlo vsítit podruhé - 2:1. Soupeři cítili, že nehrajem v největší pohodě, nedařila se nám úplně ideálně rozehrávka, při neustálém běhání jsme měli méně sil na pohyb bez balónu. A rychlost bylo to, co nás chvíli před koncem zradilo. Jako vítr se po naší pravé straně rozběhl borec a Lanzův komentář této akce byl: "Nějakej borec utekl po lajně a přes jednoho z obránců dával před branku, já tam šel nohou, ale jen jsem to nadzvedl a padlo to do čeřenu..." - 2:2. Do konce už moc času nezbývalo a smrdělo to penaltami, ale to Majkl považoval za nespravedlnost, zvlášť po zbytečné, nespravedlivě udělené, žluté kartě. Svůj hněv proměnil v rychlost v nohách, utekl po pravém křídle a poslal do ohně, kam nabíhala dvojice Gladiátorů střílený centr, který svým vytrénovaným břišním svalstvem do sítě poslal Radek - 3:2. Obrovská euforie a pocit zadostiučinění vypukly vzápětí, po závěrečném hvizdu rozhodčího. Mezizápasovou téměř tříhodinovou pauzu si většina Gladiátorů zpestřila pozváním na kafe k Radovi. Semifinále: Glads - Kalábek 0:2(0:1) sestava: Lanza - Rad, Žiry, Kačud - Sami, Beni, Majkl, Willy Před zápasem s jedním z favoritů, kteří měli ve své sestavě hvězdy jako Jendu Kollera, nebo Carlose Teveze, pak ještě nepříjemného Zlínského a dlouhonohého Keřu, létaly povětřím hlášky typu: "Všichni cítíme, že je to poslední zápas.". Samozřejmě to byla sranda a do zápasu jsme nastupovali s jasným cílem vyhrát, ale věděli jsme, že to bude těžké. Od začátku jsme se museli soustředit na důslednou obranu. Největší problém jsme měli s jejich sklepnutými míči z hrotu na nabíhajícího střelce. První půle skončila 0:0, což byl poměrně příznivý výsledek. Bohužel hned z prvního útoku druhého dějství se soupeři radovali. Šikovné prostrčení míče před branku a obstřelení našeho brankáře znamenalo jednogólovou ztrátu - 0:1. Museli jsme to otevřít, potřebovali jsme dát gól soupeř pozorně bránil, těžko jsme se dostávali do zakončení. Při aktivním napadání dobře vypíchl soupeřovu rozehrávku Majkl, ale nájezd sám na brankáře zahodil střelou nad branku. Opět se ke slovu dostali bleděmodří. U levé lajny si jeden ze soupeřů šikovně narazil s Carlosem Tevezem a nekompromisně zakončil pod břevno - 0:2. Zrychlili jsme střídání, vysunuli jsme pressing, hledali skulinku v soupeřově obraně, všechno marně. Nic se nedařilo, stříleli jsme pouze kolem branky, nebo do dobře postavených obránců. Ještě jednou se Majklovi povedlo vystihnout soupeřovu rozehrávku, ale opět zakončil útok ukvapenou střelou vedle, přestože mohl nahrát před prázdnou branku úplně volnému Radovi. Ten na závěr zápasu vstoupil do hry i jako libero při powerplay, která také ke gólu nevedla. Vyrovnaný zápas vyhrál soupeř díky proměněným šancím. Gladiátorům opět zůstaly brány finále BB Press Cupu zavřené. Za mě bych chtěl všem poděkovat za dobrý bojovný výkon, toleranci vůči ostatním a hezky strávený víkend. Velmi mě svou hrou nadchli Žiry a Mara, přestože s námi pravidelně, alespoň v poslední době, nehrávali. Myslím, že hráli opravdu výborně. Majkl

sobota 11.5 - 13:00