Glads B - XXX Braun 5:0 (3:0)

28.9.2008 - Hložis
Prestižní derby proti odvěkému rivalovi XXX čekalo béčko brněnských Glads. Navlečeni do nových nóblových štulpen se Rossoneri postavili týmu, který se před dvěma lety ucházel o sloučení s nimi. Glads B jasně předvedli, že se tehdy správně rozhodli pro sňatek s ambiciózními a sportu oddanými přáteli z Jarošky, ústavu, který většině Glads poskytl středoškolské vzdělání. Otec myšlenky o projektu „z konce abecedy“ ZZ+XXX, Voloďa, dnes z pozice fotografa jen útrpně sledoval, jak je jeho xkový A tým postupně otvírán… Glads šli do vedení poměrně brzy, když vyrovnaný začátek rozčísl famózní střelou do vinglu zkušený Douda. Pojistku přidal záhy poté aktivní Maty, který zakončil dobře sehraný signál Šprt. Gladiátoři tím získali klid a v pohodě kombinovali mezi celosvětovým výběrem v černých dresech. Kdyby se soutěžilo v jazykové pestrosti, neměli by červenočerní šanci, soupeř vládl kromě domácí mluvy též portugalštinou a několika jazyky afrických kmenů, ovšem bylo mu to spíše ke škodě. Glads proto ještě do přestávky zvýšili na 3:0 – Majkl vystihl rozehru soupeře a jeho zakončení dorazil Willy. Poločasová porada směřovala především k uklidnění horkých hlav starověkých bojovníků. Ti věděli, že pokud se sami vyloženě neprovaří, neměl by být problém šelmu protivníka v aréně zkrotit až k úplnému umlčení. Druhý poločas byl snadný. Glads po většinu času drželi míč, přesně kombinovali a jakmile se naskytl prostor, drali se za zvýšením náskoku. Na 4:0 upravil střelou z první opět Automatic Mattushick, který nechytatelným kvérem podruhé gólově podtrhl svůj výtečný výkon. V pracovitém prostředí B týmu hvězda Krákor plně rozkvetla a pádnými argumenty podložila svoje upřímná tvrzení o své jedinečnosti. Bůra poslal v závěru již odevzdanému soupeři Douda a přestože Glads poté opakovaně povytáhli jeho peněženku z kapsy, turnajem osobností protřelý forvard se zalekl drastické hattrickové sazby a další šance nevyužil.

neděle 5.5 - 11:00