Nekop Open 2008

24.8.2008 - Vojta
Na dopoledním turnaji o sedmi týmech, který se dle očekávání všech zúčastněných, kromě pana pořadatele, protáhl až do podvečerních hodin, jsme byli svědkem za příjemného babího léta lehce tragikomického organizačního výkonu. Nicméně také náš celkový výkon a výsledek se bohužel nesl v podobném duchu... Sestava, která se každý zápas lehce měnila: Robo,V., František, Maty, Rozi, Hložis, Douda, Sammi, Willy, Majkl, Hrošák. Hrací čas 1x18min. Skupina G-Draken 7:1 Nejlehčí sousto na začátek v podobě házenkářů v hábitu futsalistů nás nikterak neprověřilo. Nicméně nakonec se Draken v turnaji rozehrál a skončil pátý. G-Nekop B 1:1 Soupeř dlouho vedl, ale vyrovnání bylo na spadnutí. Nakonec se precizně trefil František. Vítězný gól se přes řadu šancí vstřelit nepodařilo. G-Daikin 1:2 Se zřejmě nejsilnějším soupeřem a také pozdějším vítězem jsme se déle přizpůsobovali jeho agresivní hře, přesto lze tuto porážku označit za lehce smolnou. G-Olymp 1:3 Studená sprcha po předchozích sympatických výkonech. V sestavě se v tomto zápase neobjevili Hložis s Františkem a takto bez nich velmi ofenzívně laděná ekipa v obraně jednoduše vyhořela. G-Comix 2:0 Zápas s lehčím soupeřem jsme ovládli, o vítězi bylo záhy rozhodnuto. G-Nekop A 3:1 Relativně vyrovnaný zápas, kde jsme výhru pečetili až v poslední minutě. Výsledek znamenal postup ze třetího místa, skóre 15:8, dvou hodinovou pauzu a stejného soupeře do play-off. Play-off G-Nekop A 4:5 (2:2) Soupeř se lehce diskutabilně (nicméně za našeho souhlasu) pod záminkou aspoň jednoho hráče na střídání posilnil o kvalitního střelce z jiného týmu. Náš delší herní výpadek se projevil v podobě trestuhodné nesoustředěnosti v prvních minutách a soupeř celkem zaslouženě brzy vedl 0:2. Naštěstí přišlo ještě před poločasem lehké vystřízlivění a nejdříve Majkl důrazem snížil a následně se pěkně trefil Rozi. Žel i po pauze šel opět soupeř rychle do vedení a to hned dvojnásobného po našem slabém výkonu před vlastní brankou – 2:4. Byl to ale Maty, který opět vdechl naději našemu týmu a nekompromisním volejem fantasticky trefil bombou k bližší tyči po výstavním prsním zpracování. Touhu po vyrovnání naplnil Majkl pomocí úniku po pravé straně a opět velmi pěknou střelou poslal balón pod horní tyčku soupeřovy branky. Jenže dvě minuty před koncem dokresluje půjčený útočník soupeře svůj obraz v tomto zápase na 2+1 a znovu prohráváme – 4:5. Zkoušíme power-play, ale ani přes tři Vojtovy velmi slibné střely se nám potřetí skóre už vyrovnat nepodaří...Je konec-třetí místo (díky lepšímu postavení v tabulce po skupině), flaška vína, pohárek a 500Kč kredit na Draken.... Neděle pěkná, ale vzhledem k soupeřům mě hodně mrzí, že nemáme teď v naší síni slávy pohárek za první místo, balón a nový rukavice. Nicméně zas nelze z těchto kraťoučkej špílů o velmi turbulentní sestavě usuzovat nějaké velké závěry. Až na poměrně překvapivě slabší výkony v obraně tedy přesněji v bránění, s čím jinak myslím nemáme vážnější problémy, se řada hráčů ukázala ve slibném světle a nezbývá než se těšit na sezónu.

sobota 11.5 - 13:00