Gladiators A - Tango C 4:6 (2:3)

Okresní přebor - sobota 4.9.2010 - Okruh

7.9.2010 - Vojta
Asi málokdo čekal, že by první zápas Gladiators po náročné letní přípravě přinesl jednoznačný bezchybný herní projev spojený se snadnou výhrou, zvláště pokud na druhé straně barikády stála smečka mladých ambiciózních tangistů. Tento předpoklad se bohužel z větší části potvrdil, celkově lze ale herní projev v prvním zápase druhé okresní sezóny považovat za povzbudivý. Od prvních minut se hrál celkem pestrý futsal se slibnými momenty na obou stranách hřiště, nicméně celkem dlouho bez vstřelené branky. Bohužel první kapituloval brankář Glads, který ale proti Vojtou nešťastně přizvednuté střele neměl šanci. Druhou, ihned navazující branku už Tango vstřelilo samo, po brejku pěkná střela k horní tyčce - 0:2. Trochu šok, neboť do té doby měli Glads určitě více šancí. Odpověď přišla ale neméně blesková - nejdříve Majkl prostrčil Vojtovi k levé tyči a příliš vytažený brankář Tanga se mohl červenat, místo nahrávky před branku totiž přišla placka k bližší tyči - 1:2. Minutu poté již bylo srovnáno, Vojta po vzoru Sammiho školí obranu Tanga z rohu - 2:2. Žel do přestávky stihl soupeř opět zvýšit, nicméně znovu s naší pomocí. Brejk zakončený střílenou nahrávku na zadní tyč sklepává do vlastní branky náš hráč - 2:3. V druhé půli soupeř zkušeně aplikuje hru v pěti hráčích, čímž Glads nepouští do toužebného tlaku. Přidává i další branku, samozřejmě ale opět notně tečovanou naším obráncem...- 2:4. V posledních deseti minutách zápasu ale přichází rozhodnutí bojovat o body stejným způsobem i ze strany Gladiátorů, takže je místy k vidění zajímavá hra pěti proti pěti. Bohužel gólově se nejdříve prosazuje opět Tango - 2:5. Glads kontrují dlouhým výhozem, který hlavou Švára zpracuje dorážejícímu Matymu - 3:5. Tango následně využívá nezkušenosti brankáře s číslem 4 a taktéž po dlouhém odkopu překonává špatně vyběhnutého borce technickým lobem - 3:6. Výsledek zachraňuje v poslední minutě Majkl přízemní střelou - 4:6. Zajímavý zápas s takticky velmi rafinovaným soupeřem, škoda neproměněných šancí...V jarní odvetě jim máme co vracet! Sestava: Robo - Vojta, Franz, Radek, Rozi - Švára, Sammi, Šprt, Majkl.