Články

Madrid - Gladiators A 2:1 (1:0)

Zápas, který na celém světě dokážou prohrát snad pouze oni, odehráli Glads proti Madridu. Navzdory soupeři jim připadla nezvyklá role bílého baletu, dresy nachystané profesionálním kustodem však byly tím posledním, co jim vykouzlilo úsměvy ve tváři. Prakticky celý duel se hrál na jednu bránu, Gladiators soupeře mačkali jako citron a zasypali jej bez nadsázky desítkami střel, ty však z drtivé většiny mířily mimo nebo přímo do brankáře. Když už se zakončení povedlo lépe, vytasil zdaleka nejlepší hráč zápasu mimořádný zákrok, v případě Tonyho přímáku jej zachránilo břevno nebo v případě Bubákova precizního obloučku fair play dotyčného hráče, který na dotaz rozhodčího přiznal, že si při zpracování nechtěně pomohl rukou, čímž gól zneplatnil. "Zasloužený" trest následoval vzápětí, když Madrid jednu ze svých sporadických šancí zakončil po autu střelou bez přípravy k tyči - 0:1. I ve druhém poločase pokračoval drtivý tlak bílých, při němž se Madrid nezřídka uchyloval k výhozu brankáře přímo do zámezí. Glads ovšem spalovali své šance tak vehementně, až se zdálo, že by gól nedali, ani kdyby se hrálo týden. Prokletí přece jen zhruba šest minut před koncem zlomil Tony, který zametl do brány křížný Majklův pas, což dalo naději na obrat - 1:1. Povzbuzení Gladiátoři se dál hrnuli dopředu, ale když už Šprt přeloboval brankáře, zastoupil jej na brankové čáře obránce. A tak opět ožil přízrak poslední minuty. Glads zřejmě zaslepení ofenzivními choutkami nejprve nechali proniknout soupeře od lajny až před svou bránu, to jim však jako varování nestačilo, a tak následoval nájezd od půlky hřiště. Střelu z něj zvládl Robo nohou vyrazit, ale bílí ve snaze vyrazit do protiútoku nechtěně přiťukli míč zpět protivníkovi, který tentokrát zvolil kličku, kterou úspěšně dotáhl - 1:2. Časomíra v tu chvíli ukazovala pouhých 22 sekund do konce, což už bylo na změnu stavu málo. V zápase, kde vyprodukovali snad šedesát střel, tak Glads nakonec soupeři doslovali přihráli vítězství. Je však třeba také přiznat, že zakončení je rovněž futsalovou dovedností, kterou Madrid zkrátka ovládá lépe, protože s minimem šancí dokázal narozdíl od Gladiators patřičně naložit. Zlomené poražené mohlo hřát pouze uznání rozhodčích, že k ruce před gólem by se přiznal "nanejvýš jeden tým z deseti." čtěte více

U Boba - Gladiators A 1:3 (0:3)

Výborný vstup do utkání, pevná obrana a skvělý Víťa. Přesně tohle byl recept jak si uloupit tři body u průběžně druhého týmu tabulky. Glads vletěli do utkání náramně. Hned v první minutě utkání kdy bráchové Vašinovi rozehrávali aut, mladší z nich nechytatelnou střelou vymetl pavučinu v horním růžku soupeřově brány. A to nebylo vše. O dalších 5 minut později se hosté radovali znovu, kdy po přihrávce Olega svou šancí nepohrdl Majkl, který se protáhl po lajně a zamířit nechytatelnou ránu pod břevno. Tento vynikající vstup do zápasu částečně ochromil soupeře U Boba, kteří přišli až v nezvykle vysokém počtu hráčů do pole. Důsledná obrana v podání Bubáka, Bráchy a Šváry úplně vymazala v první půli jejich (i celkově v Okresu) nejlepšího střelce. V 16 minutě navýšil skóre Majkl, který vyzobl na soupeřově půlce míč a svým typickým slalomem podél vápna obehrál další dva protihráče a chladnokrevně lehkým dloubáčkem přehodil nohy brankáře a míč krásně zapadl ke vzdálenější tyči. Majkl tak na jaře našel svoji střeleckou formu a táhne Glads k lepším výsledkům. Soupeři se v první půlce již na nic nezmohli a Glads nadále hrozili a obzvláště po standardních situacích se dostávali do slibných zakončení. V druhé půli si Glads celkem zkušeně hlídali vedení a když už propadli tak si v bráně skvěle počínal Víťa, který vychytal i samostatný "nájezd" soupeře, kdy se bravůrně stihl vrhnout soupeři pod nohy, který mu předtím udělal krásný blafák a už se pomalu radoval z gólu. Obětavé bránění všech Gladiátorů vedlo k deptání soupeře. Až na jednu šmudlu, která se taktak dokutálela do brány, přes asi 4 clonící hráče se Bobovci k většímu tlaku nedostali. Ještě v závěru zkoušeli s výsledkem něco udělat při powerplay, ale obětavost červenočerných je k větší šanci nepustila a výsledek zápasu se již nezměnil. čtěte více

Glads A - AB Střelice 4:2 (1:0)

Občasný divák mohl být lehce překvapen obstaróžní sestavou domácích, což ale neubralo nic na její kvalitě a naopak slibovalo od prvních minut napínavé okamžiky. Červení měli prvních 10 minut zjevnou převahu, ale byly to Střelice, které ztrapnil Víťa lapením nenadále 100% šance. Kontroval Oleg svojí velkou šancí. Střelice hrozily více v druhé části poločasu, který ale ověnčilo parádní sólo hráče 21 (PK), který klasicky chytře oběhl pár protihráčů a nájezd z boku zakončil chytrou střelou ke vzdálenější tyči. Možná se čekalo více od spolupráce KKK (Kejduš-Kašík-Kadlec), ale jejich čas měl ještě přijít.  Soupeř v druhé půlce nakonec přece jenom překonal výjimečného Víťu, ten se tím ale nedal rozhodit a do konce zápasu lapil ještě několik tutových šancí. Střelice sice šly do vedení v 30 minutě, ale nebylo jim to nic platné.  Glads v závěru přepli na vyšší výkon a už se to nedalo zastavit...Nejdřív Majkl ze střední vzdálenosti po rohu trefil po zemi k vzdálenější tyči. Necelé dvě minuty do konce Ilja klasicky překvapil všechny na hřišti místo střely kličkou do strany a suchým zasunutím kolem brankáře. Jeho poměrně obvyklý gól, ale netradičně vítězný. Zoufalý soupeř zkusil ještě power play, ale tu ztrestal Jura po velké klasice na hrušce od hráče číslo 5 (PK). Gólově ho napodobil málem ještě Ilja, ale jeho obranná skluzo-střela namířila přes celé hřiště přímo do tyče.  čtěte více

SK Líšeň - Glads A 1:0 (1:0)

Odložený zápas z podzimu do jarní části se známým soupeřem z Líšně body nepřinesl.  Tentokrát si Gladiátoři zavzpomínali na staré časy z nižšších soutěží, kde dvojzápasová klání bylá na víkendovém pořádku. Původně moc neoblíbená varianata dvojzápasu s jednozápasovou pauzou nakonec přišla asi docela vhod. Jelikož Glads kousali ještě pachuť zbytečně ztraceného zápasu (výsledkem byla remíza) s předchozím soupeřem, tak hodinová pauza na zklidnění hlav přišla vhod.  Když borci v červeném nastupovali ke klání se starým známým soupeřem, tak snad kromě jedoho nového protihráče se jednalo o staré známé tváře. Takže Glads očekávali jako vždy urputnou obranu soupeře, tvrdé souboje o míč a ani centimetr placu zadarmo a k tomu nepříjemné brejky s kvalitním zakončením a možná i právě proto doposud Lišen nepoznala pachuť porážky. Očekávaní se vyplnila. Bohužel pro červené přišel hned v úvodu ten nejhorší scénář a po pár minutách se soupeř prosadil z brejku, když s nutnou dávkou štěstí propálil jinak dobře chytajícího Víťu.  Zkušení Gladiátoři však nezačali hned panikařit, ale dále hráli vyrovnanou partii s kvalitním soupeřem. Bohužel přes obranný vál se červenočerní jezdci dostávali jen ztěžka a výsledek první půle se již nezměnil.  Druhý poločas se podařilo Gladiátorům dostávat Líšeň pod větší a větší tlak, což právě u tohoto soupeře nebývá zvykem. Bohužel jako po většinu sezóny červení doplatili na neproměněné šance, které obvzláště proti pevné obraně přicházely jen zřídka. O to víc mrzelo, že se nepodařilo skórovat ani ze situací jako byly brejky dva na jednoho či dokonce dva na golmana. Závěrečná powerplay sice soupeře přitlačila do jejch obranného pásma, ovšem vyrovnávající gól nepřinesla. I když Glads odcházeli z haly v rozladěné náladě, protože si odnášejí pouze jeden bod, nutno říct, že za předvedený výkon by si za oba zápasy spíše zasloužili body čtyři. Bohužel impotence v útoku byla rozhodující a Glads tak už vyhlížejí návrat několika dlouhodobě zraněných střelců. Ovšem nutno podotknout, že herní projev na začátku roku 2024 byl velice slušný a je tedy na čem stavět v následujících zápasech.  čtěte více

Stones - Glads A 3:3 (0:2)

Nový kalendářní rok, stará bolest. Taková byla soutěžní premiéra Glads v letopočtu 2024. V zápase proti Stones předvedli mnohem lepší výkon, než jaký byl konečný výsledek, bohužel v poslední době už poněkolikáté doplatili na kolaps v závěru. Červení vstoupili do duelu svižně a hned asi po dvou minutách starší Mašina přiťukla míč na pravé straně Majklovi, který z úhlu načapal gólmana střelou pod břevno a předznamenal výborný výkon svůj i celého týmu. Glads soupeře prakticky k ničemu nepouštěli a sami si tvořili slušné množství šancí, z nichž jednu v závěru poločasu po přihrávce Majkla zužitkoval nekompromisní ránou k tyči Patrik, který tak oslavil gólovou premiéru v červených barvách. Po pauze Gladiators nijak neubrali, naopak dál kontrolovali hru a několikrát nechali vyniknout dlouhána v brance Stones. I on však byl krátký na Patrikovu střílenou náhru na zadní tyč, kterou uklidil do odkryté sítě Peťa Vašina, který si rovněž otevřel gládí střelecký účet. Všechno klapalo jako po drátkách do nějaké 43. minuty, kdy ojedinělá střela Stounů zpoza vápna zapadla přesně k tyči. Modří tak vycítili šanci, i s pomocí hry v pěti zamkli Glads před jejich bránou a po šťastném pokusu, který se s pomocí teče odrazil od tyče do Víťova ramene a od něj do brány, snížili na rozdíl jediného gólu. Štěstí naopak nepřálo Gladiators, když Majklův dloubák přes celé hřiště narazil jen do tyče opuštěné brány, což předznamenalo závěrečnou tragédii. Víťa ještě zvládl předvést parádní zákrok, když se po křížné nahrávce stihl včas přemístit a rukou vyškrábl střelu bez přípravy mířící k tyči, jenže hned z následujícího rohu Stones do prázdné brány udeřili potřetí. Do konce zbývaly asi dvě minuty a Glads místo rezignace znovu vyrazili na zteč, jenže Majkla v jasné šanci vychytal gólman a záverečný signál z přímáku se nepovedl. Přes jasnou herní a střeleckou převahu tak Gladiators brali jen bod. Výborný týmový výkon, při němž zejména Majkl zářil jako "za mlada", bohužel zdevalvoval nezvládnutý závěr partie. čtěte více

Glads A - Stones 1:4 (1:1)

Vstup do sezóny se hráčům Galds neporadřil podle představ.  Už před zápasem, se řešil stejný problém jak v loni na konci sezóny, tedy koho ještě dopsat na soupisku, tak aby Glads byli schopni nastoupit. Proto také byl ze "záhrobí" povolán Maty, tak abychom nastopili aspoň v počtu 6+1. Gladiátory čekel nepříjemný soupeř Stones, který vyníká svoji defenzivní hrou. Zápas se celou dobu nesl ve stejném duchu. Glads drželi balón na kopačkách, ale nic závažného se před soupeřovou bránou neodehrálo.  Až právě "nově" dopsaný hráč na soupisku Maty, prostričl míč po lajně na Peťu H. který z lajny prostřelil golmana hostí a Glads šli dovedení. Ovšem soupeřům se podařilo brzy srovna z přímáků, který rozehráli dostrany a odtud se soupeřův hráč dokázal prosadit do horní poloviny brány. Zbytek poločasu se nesl ve stejném duchu, červení se snažili prosadit přes "kamenou hráz" u brány soupeře, ale nedařilo jej něčím překvapit.  Do druhé půle Glads vstoupili tím nejhroším způsobem. Po zrátě v zadních řadách se prosadil hostující účotčník. Glads celý druhý poločas marně dobývali kamenou tvrz soupeře. Proto se 5 minut před koncem červenočerní rozhodli jít do Powerplay. Bohužel ani tam se Glads nedařilo a když se soupeř po chybné a pomalé rozehrávce chopil balónu a přes celé hřiště skóroval, tak na Glads padla deka, došly síly a už se k ničeme vážnému nedokázali odhodlat. Glads už ani nepokračovali v powerplay a celý útrápený výkon zavřšili ještě 18 vteřin před koncem, kdy soupeřem dovolili z brejku ještě jedním gólem urpavit skóre na konečných 1:4 ze pohledu Glads. čtěte více

Glads A - U Boba 7:3 (3:1)

Pokud to má být konec, ať je to konec, který stojí za vzpomínání. V tomto duchu přistoupila veteránská skvadra Glads k poslednímu duelu sezony, který hrozil být i derniérou celého klubu. Proti svému tréninkovému sparringpartnerovi nebyli červení rozhodně favoritem, ale narozdíl od většiny zápasů bídného jara měli v rukávu nachystané dva trumfy - do ofenzivy Ilju a do defenzivy Hložise. Bystrcká lokomotiva hned v úvodu předvedla, že i přes starší datum výroby pořád disponuje mimořádnou akcelerací, díky které pláchla Bobově obraně a po kličce gólmanovi postrčila Glads do vedení. Zatímco vzadu odhodlaní Gladiátoři inspirovaní Dělníkem futsalu vystavěli pevný val, vepředu neustále motal hlavy i nohy soupeře (zatím ještě) neúnavný Ilja. Druhý gól zápasu zařídil pro Willyho, který doklepl jeho střelu z voleje, následně pak z důchodu se navrátivší pasr č. 71 krásným pasem uvolnil Juru, který chladnkokrevným zakončením k tyči prokázal aktuální výbornou formu. Takřka dokonalou první půli zkazila Glads až v úplném závěru dorážka zblízka na 3:1. Ta ovšem byla zároveň velkým varováním, zvlášť při vzpomínce na podzimní vzájemný zápas, kdy se Bob dokázal vyhrabat z rovněž třígólového deficitu a v závěru zachránit bod. Tentokrát však největší obavy rozehnal hned na startu druhého poločasu buldozer Jura dorážkou své vlastní střely na 4:1. Jak ukázala zk. Wodowa, ani tento stav není pro Glads zárukou úspěchu, tentokrát z nich ovšem přímo pršelo odhodlání, takže soupeři nedali čuchnout k obratu a naopak sami vylepšovali skóre. Ilja ukázal, že není pouze gólostrojem, ale i špílmachrem, když vysunul na pravé straně Švanciho, který přitloukl míč k bližší tyči. Následně se primadona od Svratky vrátila do role snajpra a nejprve "angličanem" zužitkovala pas Jury, aby na konci (s dechem) trefila z vlastní půle opuštěnou bránou soupeře a završila bilanci svého úchvatného vystoupení na 3+2. Dvě rány Boba do už méně ostražité obrany Glads nijak nemrzely a po bojovném výkonu podpořeném koncertem podle not IK si dokázali, že odchod do starého železa ještě není nevyhnutelný. čtěte více