Gladiators A - BrnoReal 6:1 (3:0)

1.A třída - sobota 13.9.2008 - Srbská

13.9.2008 - Šprt
Druhým sobotním soupeřem Glads byl tým BrnoReal, který svou sestavu doplnil několika mezinárodními posilami - ze zemí od Brazílie přes Jamajku až po Irán - a budil tak oprávněný respekt. Průběh zápasu ale jasně ukázal, že kvalita byla na straně českého futsalu. Glads začali svižně a již po několika minutách vedli 2:0 po dvou brankách Šprta, který se dostal k vyraženým balonům po střelách Hrošáka a pohotově doklepl. Hráči soupeře se na polovinu Glads sice dostávali, ale díky pozorné obraně Glads žádné kloudné zakončení nevymysleli. Třetí gól přišel konečně po akci z rohu - nahrávka Hrošák, trigger Vojta, střela netradičně levou nohou Šprt - 3:0. Další akce se na branku Realu jen valily. Rozi nestlačil střelu do odkryté brány, Šprt nezakončil důrazněji své sólo, Sami pálil z levého křídla těsně mimo. Poločasových 3:0 tak bylo k soupeři velmi milostivých. Druhý poločas probíhal v duchu toho prvního, jen s malým rozdílem - šance přibývaly i na straně Realu. Žiry byl ale tento víkend v neuvěřitelné formě a všechno bezpečně vykrýval. To možná ukolébalo obranu Glads a v jedné akci soupeře ho nechali pořádně vykoupat. První střelu soupeře Žiry vyrazil, druhou taky, ale na třetí dorážku byl již krátký. Před tím ale ještě stačili přidat Glads další tři zásahy. Nejdřív Švára vystihl rozehrávku obránce a ranou z půlky obstřelil vyběhnuvšího golmana soupeře, pak po přihrávce Vojty a kličce neomylně zasunul mezi nohama golmana a následně Vojta, po Šprtovém pasu až z vlastního vápna, přízemní ranou ukončil příděl sobotních gólů Glads soupeřům. Výkon ve druhém zápase byl opět povedenější, nezbývá než doufat, že nervozita v prvních zápasech nás další hrací víkend opustí.