Gladiators B - Arsenal B 1:4 (1:1)

Okresní přebor - sobota 15.11.2014 - Okruh

15.11.2014 - Robo

I 1:4 se dá prohrát se ctí. Gladiátoři protivníkovi zvučného jména srdnatě vzdorovali, ale tentokrát na něj přes všechno úsilí byli krátcí.

Nabušená sestava Arsenalu dávala tušit, že na smrt jdoucí čeká lítý boj, což se i potvrdilo. V prvním poločase si užili míče minimálně, houževnatou obranou a s pomocí Koudyho zákroků však trpělivě odráželi všechny soupeřovi výpady a sami naopak dokázali bodnout. Hložis rozehrál signál z přímého kopu na Willyho a ten levačkou parádně pověsil míč pod víko. Nechybělo mnoho, aby těsný náskok vydržel až do přestávky, chvíli před ní se však mezi gladiátořími štíty prořítil soupeřův pasr a ostrou ránou na vzdálenější tyč srovnal.

Krátce po pauze rozleptala šiky Glads necelá minuta, při níž mezi nimi přistály dvě dělové koule z řad Gunners. Nejprve se ujal rychlý brejk zakončený tvrdým bodlem z levé strany, hned vzápětí se po náporu Arsenalu odrazil míč k osamocenému útočníkovi před bránou, který jej trochu krkolomně dopravil za ležícího Koudyho.

Na odepsání červených však ještě bylo příliš brzo. Přestože čelili tvrdému a agresivně napadajícímu sokovi, dokázali si vytvořit slibné šance. Willy ovšem svůj klasický výlet mezi soupeřovými beky zakončil jen do gólmana, Jura z nadějné pozice z vápna pálil těsně vedle a vrcholem útočného zmaru byla penalta po zákroku na Willyho. Rozi sice k úlevě všech spoluhráčů usedl na lavičku, Majkl si však počínal po jeho vzoru a míč poslal vedle. V závěru ještě Glads zkusili power play, která však vyústila v gólmanův odkop přes celé hřiště, který přistál v jejich bráně.

Výsledek v tomto případě značně zkresluje, neboť pasři z Kolosea po celý zápas velmi silného soupeře nepříjemně štípali a doplatili jen na chvilkový výpadek koncentrace a zahozené loženky. Byť je třeba uznat, že i Arsenal nechal několikrát vyniknout nahýho kořeňa s kšiltovkou.