Gladiators A - Panama 6:1 (1:0)

Krajský přebor - neděle 19.10.2014 - Hala Střední

Článek

20.10.2014 - Ilja

Po čtvrtečním tréninku, ve kterém Glads deklasovali Panamu 6:0, měli před sebou nelehký úkol - stoprocentně se zkoncentrovat na mistrovské utkání se stejným soupeřem. Nakonec se však v neděli zrodil podobný výsledek, i když cesta k němu byla trnitá a výsledné skóre 6:1 neukazuje, kolik sil a nervů zápas domácí borce nakonec stál.

Glads byli od začátku první půle aktivnějším týmem, drželi balon, vířili pohybem a důsledným napadáním často úspěšně odebírali hostům míče. Nicméně opět se jim dlouho nedařilo se prosadit, přestože šancí si vypracovali v první půli dostatek. Po několika závarech, nastřelené tyčce a několika jasných šancích, při kterých Panamu podržel gólman, se nakonec přece jen domácí radovali. Květák s Majklem přinutili hostujícího hráče ke ztrátě, Majkl prošel přes dva beky jak nůž máslem a chladnokrevně jemným obloučkem přehodil padajícího brankáře. Poté domácí polevili, hosté se mírně vzchopili, naštěstí ze dvou jejich šancí na konci poločasu nebylo nic.

Do druhé půle vstoupila Panama gólovou šancí, zmatení Glads nechali tři hráče zcela volné, v zakončení však hosté selhali. Glads se nemohli dostat do tempa. Vysvobodil je až druhý gól z Vojtovy kopačky po sehraném rohu. Domácí se nepřesnosti snažili nahrazovat snahou, výsledkem však v 10. minutě druhé půlky bylo jen šest faulů a následná proměněná desítka Panamy - 2:1. Naštěstí místo očekávaného tlaku hostů přišla okamžitá dvojitá odpověď Gladiátorů. Nejprve do té doby výborně chytající brankář Panamy hlídal zadní tyč a Vojta tak mohl hned po rozehrání autu skórovat do předního víka, při dalším střídání pak Majkl vybojoval těžký míč, předložil Pavlovi, který po krátké kličce zavěsil počtvrté. Až stav 4:1 domácí trochu uklidnil, hosté zahájili power-play, při které si ale nedokázali nic vytvořit a naopak popáté inkasovali z Iljovy kopačky. Rezignovaní hosté pak neproměnili další desítku a z několika šancí navíc ještě jednou inkasovali, když skórující Majkl s nahrávajícím Iljou dotáhli brejk dva na jednoho.

Gladiators se tak mohli poprvé v tomto ročníku radovat z výhry.