Tomson Brno - Gladiators A 2:3 (0:1)

Krajský přebor - sobota 17.12.2016 - Hala Bohunice

2.1.2017 - Hložis

Rozloučení s rokem 2016 obstaral výjezd do Bohunic na půdu nevyzpytatelného Tomsonu. Neobvyklý čas začátku ve 21:15 ztěžkl víčka i nohy mnohým z nás, nicméně díky efektivitě v zakončení a fantastickému Robovi jsme nakonec odvezli plné tři body.

Tomson nás umí vždy potrápit, ať už úpornou defenzivou jako v první krajské sezoně (výsledky 2:3 a 1:1) nebo nečekanou přestřelkou (6:6 na jaře 2016). Tentokrát soupeř nasadil dvougenerační sestavu, v níž zkušené čtyřicátníky doplnili řádově o dvacet let mladší pasři.

Začátek nás nezastihl soustředěné a několikero zmatků v obraně musel řešit Robo, jemuž dvakrát pomohla i tyč. Oproti tomu první větší šance na druhé straně skončila gólem - Majkl na hrušce převzal míč od Pala a šourákem skóroval. Zbytek poločasu přinesl spíše řadu nepřesností a nepříliš atraktivní futsal.

Druhé dějství však zívající diváky pořádně rozpumpovalo, dramatičtější poločas jsme letos zřejmě neviděli. Hned zkraje si Palo krásně narazil s Tonym na levé lajně a ladným pasem do kapsy před gólmanem vyzval budoucího otce Medarda ke druhé trefě. Majk sice míč napálil velmi tvrdě, leč přímo do soupeřova brankáře. Akci lze i tak bez nadsázky označit za jednu z nejhezčích letos, což ocenil i jinak střídmý Martin Ptáčník na tribuně slovy “to smrdělo futsalem”.

Krátce poté získal Tom na půlce míč a brejk tři na dva zakončil sám zajímavou střelou, kterou však kasař vyrazil na roh. Za pět minut druhé půlky jsme tak směrem dopředu předvedli víc než za prvních dvacet.

Následně se opět zviditelnil Tomson a z tříminutového obléhání našeho vápna vytěžil vyrovnání. Robo sice dlouho vzdoroval řadou zákroků, na střelu bodlem z devíti metrů však nedosáhl. Třináct minut před koncem se tak začínalo od nuly.

Okamžitě po rozehře ovšem přišel jeden ze zlomových momentů: hned z první akce totiž Ilja posunul skóre na 2:1 po příhře před prázdnou od Šprta, jemuž míč odevzdal spadnuvší poslední hráč soupeře.

Druhý poločas měl grády i po stránce agresivity obou mužstev, a proto už osm minut před koncem dosáhli domácí pěti faulů. My měli tou dobou čtyři a bylo tak jasné, že závěr bude hodně zajímavý. První desatero ale Palo neproměnil, střela letěla nad.

Poté znovu zatlačil Tomson - nejprve napadáním našich bránících hráčů donutil k dvojdoteku Roba, načež nepřímý kop prodiskutovaný při timeoutu úplně pokazil. Chvíli nato si vypracoval tutovku, kdy jeden z útočníků pálil z těsné blízkosti, Robo však vytasil Weltklasseparade a reflexivním zákrokem pravou rukou protivníka řádně schladil.

Možná i proto jsme šli obratem do vedení 3:1. Po faulu na Ilju na hranici vápna kopal Tony další desítku a z místa přestupku po levé ruce gólmana pálil s přehledem do vzdálenější šibenice.

Měřeno rychlostí automobilu tou dobou zápas svištěl dvě stě po dálnici a otáčkoměr byl těžce v červených. K tomu přispěli zejména rozhodčí řadou nepřesných výroků a také neukáznění fans hostí, kteří jeden z verdiktů z tribuny diskutovali s brankářem Kopřivou v brance Tomsonu.

Rozhicovaní domácí se odmítli vzdát a vzápětí snížili zase na rozdíl jediného gólu. Na 2:3 upravili střelou z desítky, Robo byl bohužel bez šance.

150 sekund před koncem tak bylo vše otevřené a každý další faul znamenal desítku. Domácí šli do power-play a přitiskli se k naší brance. Tlak jsme mírně rozptýlili oddechovým časem, nicméně i soupeř se dostal ke druhému trestu z desíti metrů. Robo však korunoval svůj životní výkon, střelu vytěsnil mimo a 16 sekund před koncem tak podepsal naše ubojované, avšak zasloužené a cenné vítězství.